لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

انتقاد تند از سیاستمداران آلمانی بعد از پهن فرش قرمز برای شرکت‌های ایرانی


کارشناسان حقوق بشری و سازمان های غیر دولتی که در پی توقف حمایت ایران از تروریسم و فعالیت های غیرقانونی هسته ای اش هستند یک فوروم بانکی در آلمان را که با حضور سیاستمداران و نهادهای دولتی برگزار شده و مشوق تجارت در جمهوری اسلامی ایران است زیر فشارهای شدیدی گذاشته اند.

جروسلم پست نوشت: اولریک بکر، سخنگوی سازمان غیر دولتی «بمب را متوقف کنید»، می گوید: «این فوروم بانکی مایه رسوایی است. بانکداران و سیاستمداران آلمانی برای رژیمی فرش قرمز پهن کرده اند که مسول گریز میلیون ها نفر از سوریه و عراق است.»

«پنجمین فورم بانکی و تجارتی ایران و اروپا» طی پانزدهم و شانزدهم نوامبر در فرانکفورت برگزار می شود.

علی دیواندری، رییس پژوهشکده پولی و بانکی، به عنوان نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سخنرانی افتتاحیه این نشست را ایراد می کند. امید نوری پور، سخنگوی امور سیاست خارجی حزب سبز آلمان، و طارق الوزیر، وزیر اقتصادی حزب سبز در ایالت هسه آلمان، در این فوروم سخنرانی خواهند کرد.

نسرین امیرصدقی، از روزنامه نگاران مخالف جمهوری اسلامی، به جروسلم پست گفت: «سابقه تاریخی نشان می دهد که حزب سبز از زمان تاسیس در ۱۹۸۰ همیشه از تروریست ها حمایت کرده است... روشن است که به این راه ادامه می دهند. آن ها روح الله خمینی را مورد ستایش قرار دادند و عملا به استحکام موقعیت ملاها کمک کردند.»

امیرصدقی که کارشناس حقوق بشر در ایران است تاکید کرد الوزیر و نوری پور «از تروریست ها حمایت می کنند» و «این از نظر من یک رسوایی است.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG