لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

نماینده پارلمان آلمان برای نجات جان محمدمهدی کرمی به سفارت جمهوری اسلامی در برلین رفت


Mohammad Mehdi Karami محمدمهدی کرمی، معترض محکوم به اعدام
Mohammad Mehdi Karami محمدمهدی کرمی، معترض محکوم به اعدام

هلگه لیمبورگ، نماینده پارلمان آلمان در توییتی از ارائه نامه‌ به سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین برای «نجات جان» محمدمهدی کرمی خبر داد.

او در ویدئویی که مقابل سفارت جمهوری اسلامی گرفته است نامه را نشان می‌دهد و می‌گوید که محمدمهدی کرمی بی‌گناه است و باید آزاد شود.

محمدمهدی کرمی، قهرمان ۲۲ ساله کاراته است که در‌جریان اعتراضات سراسری در ایران بازداشت شد و در دادگاهی در استان البرز با اتهام «افساد فی‌الارض» به اعدام محکوم شده است.

محمدحسین آقاسی، وکیل دادگستری در توییتی از اعتصاب غذای خشک محمد مهدی کرمی خبر داد و گفت که او در هیچ کدام ‌از مراحل رسیدگی وکیل انتخابی نداشته است.

آقای آقاسی افزوده است که ‏دیوان کشور و رئیس کل دادگستری موافق وکالتش بودند اما رئیس دادگاه «تمام قد» ایستاد و گفت که تنها وکیل مورد تأیید قوه حق ورود دارد.

کلمانتین اوتان، نماینده پارلمان فرانسه و کفیل سیاسی محمدمهدی کرمی پس از تأیید حکم اعدام او در توییتی نوشت که تنها راه نجات محمدمهدی، «فشار بین‌المللی» است.

مادر محمد مهدی کرمی در گفتگو با روزنامه اعتماد از مردم درخواست کمک کرده است. در بخشی از فایل صوتی منتشر شده خواسته والدین این معترض بازداشتی داشتن حق وکیل برای فرزندشان قید شده است.

XS
SM
MD
LG