لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۵

مناظره هم نظر رای دهندگان مردد آلمانی را تغییر نداد؛ مرکل همچنان پیش است


تنها مناظره تلویزیونی مرکل و شولتز برگزار شد
تنها مناظره تلویزیونی مرکل و شولتز برگزار شد

تنها مناظره تلویزیونی نامزدهای صدراعظمی آلمان تغییر زیادی در میان رای دهندگان مردد آلمانی به وجود نیاورد.

به گزارش نیویورک تایمز، مناظره انگلا مرکل صدراعظم آلمان و مارتین شولتز جدیترین رقیبش که به مدت ۹۷ دقیقه به طول انجامید شامل مباحثی مانند سیاستهای مهاجرت، عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا و امنیت ملی بود.

در این مناظره خانم مرکل با نظر آقای شولتز درباره عدم عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ابراز موافقت کرد. او همچنین در مورد مقابله اصولی دونالد ترامپ با بحران کره شمالی ابراز تردید کرد.

نظرسنجیهای منتشر شده پس از این مناظره حکایت از پیروزی انگلا مرکل داشت.

نظرسنجی ها همچنین بر ادامه تردید بخشی از رای دهندگان تاکید داشت.

در یک نظر سنجی که هفته گذشته در آلمان منتشر شد ۴۶ درصد رای دهندگان هنوز کاندیدای خود را انتخاب نکرده اند. انتخابات آلمان یکشنبه دوم مهر برگزار خواهد شد.

عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا

مارتين شولتز، از حزب چپ گرای سوسيال دموکرات آلمان و رئيس پيشين پارلمان اروپا گفت اگر در انتخابات برنده شود مذاکرات مربوط به عضويت ترکيه را به خاطر ادامه و گسترش سياست های مستبدانه رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری ترکيه، متوقف می کند.

خانم مرکل که قبلا در مورد پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا ابراز تردید کرده بود، تعهد مشابهی نداد اما گفت کمک های قبل از الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا را قطع می کند و همچنین به شهروندان آلمانی زندانی در ترکیه کمک می کند.

مرکل گفت: من هرگز موافق عضويت ترکيه در اتحاديه اروپا نبوده ام، هم اکنون هم به دقت گزينه را سبک سنگين می کنم. الآن هم معتقدم کمک های پيش از الحاق بايد بلافاصله متوقف شود. اما اینکه آيا ما در را به طور کامل روی ترکيه می بنديم يا آنکار اين کار را خواهد کرد، باید منتظر ماند و دید. از همه مهمتر اينکه اکنون من می خواهم به آن ۱۲ نفر که حالا ۱۴ نفر شده اند و به دلايل سياسی در ترکيه زندانی اند، کمک کنم و در اين راه محدود کردن پيوندهای اقتصادی با ترکيه خیلی مهم است.

اتحاديه اروپا هم اکنون برای انجام اصلاحات سياسی، اقتصادی و اجتماعی در جهت فراهم کردن زمينه عضويت ترکيه در اتحاديه اروپا به آنکار ميليونها دلار کمک مالی می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG