لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۰

آلبوم جدید «گلاره پور» هنرمند ایرانی در استرالیا با تِم مهاجرت منتشر شد


انتشار آلبوم جدیدی از «گلاره پور» خواننده، نوازنده و آهنگساز جوان ایرانی در استرالیا با استقبال مناسبی از سوی دوستداران موسیقی تلفیقی همراه شد.

او سرپرست گروه چهار نفره ای به نام «گاردن کوارتت» است و آلبوم جدید خود را نیز با همین عنوان منتشر کرده است، مجموعه ای تلفیقی از اشعار فارسی و نغمه های ایرانی که با موسیقی دلنشینی همراه شده است.

سایر اعضای گروه برایان اودایر، آرمان حبیبی و مایک گالیچیلو هستند.

این هنرمند جوان در گفتگو با صدای آمریکا می گوید :« وجه مشترک اعضای گروه مهاجرت است و همین موضوع باعث ایجاد تفاهم بیشتر میان ما شد، در این گروه من و آرمان دو هنرمند مهاجر ایرانی هستیم و برایان و مایک دو هنرمند استرالیایی که خانواده های آنها مهاجر هستند.»

گلاره پور درباره آلبوم جدید می گوید:«هر کدام از قطعات، داستان ما و حس های متفاوت، عمیق و شخصی را به دوش می کشد. حس هایی که یک فرد مهاجر در خلق اثر هنری، شکل دادن زندگی روزمره، یافتن هویت جدید و دست و پنجه نرم کردن با دوری ها و دلتنگی ها تجربه می کند.»

گلاره پور موسیقی را از ٦ سالگی آغاز کرد و با سازهای كمانچه و قيچك آشنایی دارد. او فارغ التحصيل موسيقی كلاسيك ايرانی از دانشگاه هنر و اتنوموزيكولوژی «موسیقی شناسی قومی» از كنسرواتوار ملبورن است.

گلاره پور پس از برگزاری های كنسرتهای مختلفی در ايران، تاجيكستان و اروپا در سال ٢٠١٢ به استراليا مهاجرت كرد.

او تاکنون ٤ آلبوم مستقل منتشر كرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG