لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

۶ کشور عرب حوزه خلیج فارس مانور نظامی برگزار می کنند


۶ کشور عرب حوزه خلیج فارس مانور نظامی برگزار می کنند
۶ کشور عرب حوزه خلیج فارس مانور نظامی برگزار می کنند

شش کشور عرب حوزه خلیج فارس، شامل: عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، عمان، قطر و کویت، که شورای همکاری خلیج را تشکیل داده اند، به گزارش نشنال، روزنامه انگلیسی زبان امارات متحده عربی، هفته آینده در خلیج فارس یک مانور نظامی برگزار می کنند.

این روزنامه به نقل از اطلاعیه خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی می نویسد نیروی موسوم به «سپرجزیره» در این مانور هارمونی و هماهنگی میان نیروهای زمینی، هوائی و دریائی، و نیز آمادگی آنان، را به آزمایش می گذارد. اطلاعیه افزوده است که این نیرو آمادگی به اجرا گذاشتن ماموریت های ویژه، محدود، و عمده در سواحل و جزایر واقع در آب های قلمرو اعضای خود را آزمایش خواهد کرد.

نیروی موسوم به سپر جزیره، به گزارش نشنال نیروئی ۳۰ هزار نفری است که ۳۰ سال پیش پایه گذاری شد ، و از آن پس به گونه ای متداول مانورهائی چند جانبه برگزار کرده است. نشنال به نقل از این نیرو می گوید مانورهای یکشنبه و دو شنبه هفته آینده بخشی از این عملیات متداول است.

نشنال می نویسد این مانور در پی خشم ناشی از سفر اخیر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران به جزیره ابوموسی برگزار می شود که تقبیح دولت های عرب و غربی را در پی داشت.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG