لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۹

منصور عباس، رهبر ائتلاف عرب‌های اسرائیل، خواستار آتش‌بس فوری شد


منصور عباس، رهبر ائتلاف عرب‌های اسرائیل
منصور عباس، رهبر ائتلاف عرب‌های اسرائیل

منصور عباس، رهبر ائتلاف عرب‌های اسرائیل، در یک نشست خبری «جنایت حماس» و «کشتار بی‌گناهان در غزه» را محکوم کرد و خواستار آتش‌بس فوری شد.

به گزارش آرش سیگارچی، خبرنگار صدای آمریکا که در این نشست حضور داشت، منصور عباس جنگ میان اسرائیل و حماس را «یک فرصت طلایی برای عرب‌های اسرائیل و فلسطینی‌ها برای رسیدن به یک توافق نهایی و کامل» دانست.

او گفت: «اکنون نقش ما عرب‌های اسرائیلی اهمیت فراوانی دارد. ما می توانیم پلی برای صلح میان دو ملت باشیم.»

او افزود: «من جنایت کشتن ۱۴۰۰ اسرائیلی، از جمله ۲۲ عرب اسرائیلی، در ۱۵ مهر را محکوم می‌کنم.»

او ضمن درخواست اعزام کمک‌های بیشتر به غزه تاکید کرد: «ما خواستار یک آتش‌بس فوری هستیم. ما خواستار آزادی فوری گروگان‌ها - از جمله کودکان، زنان، و سالمندان - توسط حماس هستیم.»

این رهبر ۴۹ ساله از اقلیت عرب اسرائیل و رهبر «فهرست یکپارچه عربی» در پایان خواستار آغاز فوری مذاکرات برای صلح دائمی در منطقه شد.

منصور عباس که یک دندانپزشک است به تشکیل دولت ائتلافی پس از نتانیاهو کمک کرد. او در آن زمان در پیامی به طرفداران خود گفته بود که هدفش از پیوستن به دولت، تغییر توازن نیروهای سیاسی در کشور، و انجام «کارهای بزرگی» برای جامعه عرب است.

شبه‌نظامیان حماس که مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند روز ۱۵ مهر با انجام چندین حمله تروریستی در خاک اسرائیل، دستکم ۱۴۰۰ نفر را کشتند که بیشترشان غیرنظامی بودند. این گروه شبه نظامی در این حملات همچنین بیش از ۲۰۰ نفر را به گروگان‌ گرفت.

آمریکا، ژاپن، و اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی هستند که گروه حماس را به عنوان سازمان تروریستی شناخته‌اند.

XS
SM
MD
LG