لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۵

به رغم حمایت‌های تهران؛ یکی از رهبران گروه فلسطینی: در جنگ احتمالی بین ایران و آمریکا مداخله نخواهیم کرد


گروهی از اعضای گروه موسوم به «جنبش جهاد اسلامی فلسطین» در غزه که از حمایت جمهوری اسلامی برخوردار است
گروهی از اعضای گروه موسوم به «جنبش جهاد اسلامی فلسطین» در غزه که از حمایت جمهوری اسلامی برخوردار است

یکی از رهبران «جنبش جهاد اسلامی» در نوار غزه که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، می‌گوید نیروهای این گروه فلسطینی در جنگ احتمالی میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی «غرق» نخواهد شد.

«خالد البطش» عضو دفتر سیاسی گروه موسوم به «جنبش جهاد اسلامی فلسطین» در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی آمریکا گفت، «ما یک ارتش نیستیم و در هیچ درگیری بین‌المللی مداخله نخواهیم داشت.»

گفتگو با این عضو ارشد جهاد اسلامی چند روز پیش در غزه انجام و گزارش آن روز شنبه منتشر شد.

«جنبش جهاد اسلامی» در اواخر دهه ۱۹۷۰ با حمایت روح الله خمینی تشکیل شد و به عنوان یکی از تندروترین گروه های فلسطینی شناخته می شود. این گروه به خاطر فعالیت های نظامی از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا، ژاپن، کانادا و چندین کشور و نهاد بین‌المللی دیگر در فهرست گروه های تروریستی قرار دارد.

تنش میان آمریکا و ایران اخیرا شدت یافته و واشنگتن جهت پیشگیری از حملات احتمالی جمهوری اسلامی یا عوامل نیابتی آن به منافع آمریکا یا متحدان آن در منطقه، اقدام به اعزام نیروی جدید کرده است.

آمریکا می‌گوید خواستار تغییر رفتار جمهوری اسلامی و دست برداشتن از کمک به گروه‌های تروریستی است. رئیس جمهوری ایالات متحده که روز جمعه دستور اعزام ۱۵۰۰ نیروی جدید به خاورمیانه را داد، می‌گوید دنبال جنگ با ایران نیست و این به رفتار تهران بستگی دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG