لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۲

منع ازدواج همجنسگرایان در ویرجینیا غیرقانونی اعلام شد


قاضی دادگاه فدرال ویرجینیا گفت منع قانونی ازدواج همجنسگرایان در این ایالت با قانون اساسی آمریکا مغایرت دارد

یک قاضی دادگاه فدرال آمریکا می گوید منع قانونی ازدواج همجنسگرایان در ایالت ویرجینیا مغایر قانون اساسی است.

آرندا رایت الن، قاضی دادگاه فدرالی است که دیرگاه پنجشنبه گفت که منع قانونی ازدواج همجنسگرایان در ایالت ویرجینیا با قانون اساسی آمریکا مغایرت دارد اما هنوز به زوج های همجنسگرای ایالت ویرجینیا اجازه ازدواج نداده است.

اکنون ۱۷ ایالت آمریکا و همچنین پایتخت آن، شهر واشینگتن دی سی، به شهروندان همجنسگرایشان اجازه می دهند که به طور قانونی ازدواج کنند. ثبت قانونی این نوع ازدواج اما، در ۳۳ ایالت آمریکا همچنان غیرقانونی است.

احتمال می رود که پرونده اختلاف نظر بر سر ثبت قانونی ازدواج همجنسگرایان در ویرجینیا به دیوان عالی کشور فرستاده شود تا در مورد آن تصمیم گیری نهایی انجام گیرد.

چند هفته قبل، دو ایالت یوتا و اوکلاهما منع قانونی ازدواج همجنسگرایان را برداشته اند. طی این هفته، یک قاضی در ایالت ایندیانا حکم داد که ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان در این ایالت در ماه نوامبر به رفراندوم گذارده خواهد شد.

همچنین، طی این هفته، دادگاهی در ایالت کنتاکی حکم داد که به رغم آن که ازدواج همجنسگرایان در کنتاکی قانونی نیست، این ایالت باید ثبت ازدواج همجنسگرایان را که در ایالات دیگر به طور قانونی انجام شده، به رسمیت بشناسد.
XS
SM
MD
LG