لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۳

گزارش: گيتس و بافِت در پکن برای تشويق سرمايه داران به انجام امور خيريه تلاش می کنند


گزارش: گيتس و بافِت در پکن برای تشويق سرمايه داران به انجام امور خيريه تلاش می کنند
گزارش: گيتس و بافِت در پکن برای تشويق سرمايه داران به انجام امور خيريه تلاش می کنند

«بيل گيتس،» مؤسس شرکت بزرگ مايکروسافت؛ و «وارن بافِت؛» ميلياردر مشهور آمريکايی؛ در تلاشی مشترک و پيگير در صدد آن هستند که صاحبان سرمايه را در جهان تشويق به انجام کارهای بشردوستانه کنند.

«بيل گيتس» و «وارن بافِت» -- دو شخصيت مشهور -- در چارچوب تشويق سرمايه داران بزرگ به شرکت در فعاليت های بشردوستانه، در پکن بسر ميبرند. بنياد بشر دوستانه بيل و مليندا گيت ابتدا در اين راه گام برداشت و پس از آن «وارن بافت» سرمايه دار مشهور آمريکايی نيز به اين تلاش پيوست و بخش اعظمی از سرمايه های نقدی و غيرنقدی خود را در اختيار بنياد گيت قرار داد و اکنون هر دو در يک پيکار خستگی ناپذير در اين راه، گام بر ميدارند.

دو سرمايه دار آمريکايی در شام خصوصی خود در يکی از هتل های مشهور پکن که به سبک معماری قرن هفدهم فرانسه -- باروک -- و قصرهای مشهور به «لامزن-لافيت» برگزار شد، ميزبان يک گروه ۵۰ نفری از ميليونرهای چينی بودند. شامی که به يک گفتگوی يک ساعت و نيمه انجاميد.

«وارن بافِت» در باره اين جلسه و مسائلی که مورد بحث قرار گرفت به خبرنگاران گفت «من شب گذشته متحير شده بودم. راستش را بخواهيد از وجه تشابهی که بين آمريکايی ها و حاضران در جلسه ديده ميشد، متحير شده بودم. پرسش ها و بحث های مطرح شده در جلسه همان بود که ما در آمريکا می بينيم. منظورم اينست انگيزه ای که وجود دارد و اين که آن انگيزه چگونه نشان داده ميشود، در واقع همان بود که ما در آمريکا شاهد آن هستيم. اين انگيزه ها ممکن است که در چارچوب نمود خود با توجه به فرهنگ های متفاوت، به اشکال مختلف خود را نشان دهد اما جوهر کلام همانست که شما در ساير نقاط دنيا با آن روبرو می شويد.»

بيل گيتس نيز بنوبه خود به خبرنگاران گفت «همانطور که می دانيد، برخی علناً گفته اند که می خواهند نقش مهمی در کارهای انساندوستانه داشته باشند. ما چند هديه استثنايی نيز داشته ايم و من آنها را در دفتر کارم در بنياد خواهم گذاشت. افرادی در اينجا هستند که کاملاً درگير کارهای انساندوستانه شده اند و شما تشويق می شويد که ايده های خود را با آنان در ميان بگذاريد.»

بنيانگذار مايکروسافت گفت آنان با افرادی در چين که علاقمند به انجام کارهای بشردوستانه هستند، گفتگوهائی را شروع کرده اند.

طبق گزارش تحقيقی «هوگورف» در شانگهای، در حال حاضر دست کم ۸۷۵ هزار ميليونر در چين وجود دارد. اين گزارش تحقيقی شبيه فهرستی است که همه ساله مجله معروف «فوربز» از سرمايه داران و ثروتمندان در آمريکا، تهيه می کند.

«بيل گيتس» و «وارن بافِت،» سرمايه داری که تعهد کرده است بخش اعظمی از سرمايه خود را در اختيار بنياد بيل و مليندا گيت بگذارد، ميگويند که فقط می خواهند تجربيات خود را در اختيار آن گروه از شهروندان چين که در دنيای تجارت موفق شده اند، قرار دهند.

XS
SM
MD
LG