لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۸

رابرت گيتس برنامه های خود را برای کاهش بودجه وزارت دفاع اعلام کرد


رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا، روز دوشنبه در يک کنفرانس خبری در پنتاگون گفت که «يک مرکز نظامی در ايالت ورجينيا با بودجه ساليانه ۳۴۰ ميليون دلار که حدود ۲۸۰۰ کارمند و ۳۰۰۰ مقاطعه کار دارد، بسته خواهد شد.» آقای گيتس همچنين اعلام کرد وزارت دفاع استفاده از پيمانکاران را نيز محدود خواهد کرد.

به رغم اعلام اقدامات جديد در پنتاگون، وزير دفاع آمريکا گفت «وقتی به بی ثباتی در چهار گوشه جهان نظر ميافکنم و می بينم کشورهايی نظير ايران و کره شمالی بودجه سنگينی برای مصارف نظامی اختصاص می دهند و با مشاهده خطرات تازه در عرصه سايبر و سلاح های بالستيک و موشک های کروز در اقصی نقاط گيتی، بزرگترين نگرانی من از اين است که برای چهارمين بار بودجه دفاعی خود را کاهش دهيم اما از اين پول در جايی ديگر استفاده کنيم که بنظر من چنين تصميمی فاجعه بار خواهد بود.»

اين برنامه اولين گام رابرت گيتس برای کاستن ۱۰۰ ميليارد دلار از بودجه سال آينده وزارت دفاع آمريکا ست.

از سوی ديگر بلافاصله پس از اعلام اين خبر چند تَن از قانونگذاران آمريکايی اين تصميم را مورد انتقاد قرار دادند. وزير دفاع آمريکا در کنفرانس خبری خود تاکيد کرد که به باور وی کنگره در نهايت از برنامه های او حمايت خواهد کرد. بودجه سالانه وزارت دفاع آمريکا نزديک به ۷۰۰ ميليارد دلار است.

XS
SM
MD
LG