لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۸

گیتس: مناسبات آمریکا و افغانستان دراز مدت است


گیتس: مناسبات آمریکا و افغانستان دراز مدت است
گیتس: مناسبات آمریکا و افغانستان دراز مدت است

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، به فرماندهان نظامی افغانستان گفته است که ایالات متحده قصد دارد برای مدتی طولانی شریک آنها باشد.

گیتس روز پنجشنبه، در حالی که به دیداری از افغانستان پایان می داد، در فرودگاه کابل گفت آمریکا به تعهد خود در افغانستان عمل خواهد کرد و افزود رابطه دو کشور «با خون نوشته شده است.»

گیتس پیشتر گفت ایالات متحده آماده است سربازانی را برای کمک به نیروهای افغانستان تا چندین سال ورای ژوئیه ۲۰۱۱ در اختیار آنها قرار دهد.

پرزیدنت اوباما ژوئیه ۲۰۱۱ را برای آغاز خروج سربازان آمریکایی تعیین کرده است.

در خبری دیگر، ژنرال ویلیام کالدول، مسئول آموزش نیروهای افغان، روز چهارشنبه در کابل به خبرنگاران گفت بیش از ۲۵۰۰ افغان در نخستین هفته دسامبر برای پیوستن به ارتش ثبت نام کرده اند، این رقم در سراسر ماه سپتامبر، ۸۳۱ نفر بود.

کالدول بالا رفتن حقوق سربازان را که در اوائل ماه جاری اعلام شد، در این افزایش موثر دانست. مبلغ حقوق ها حدود ۲۴۰ دلار تعیین شده است که به حقوق پرداختی به جنگجویان طالبان، که گفته می شود بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار است، نزدیک است.

ژنرال کالدول همچنین دشواری هایی را که با افزایش تعداد نیروهای افغانستان به ۲۸۲ هزار نفر تا ژوئیه ۲۰۱۱ وجود دارد قبول کرد. او نسبت به چالش های همراه با آموزش سربازان افغان قرار دارد هشدار داد و از جمله به بی سوادی گسترده و زمانی که برای ایجاد یک رهبری خوب نباز است اشاره کرد.

XS
SM
MD
LG