لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۵

رابرت گیتس: سال ۲۰۱۱ از وزارت دفاع کناره گیری می کنم


رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا
رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، می گوید قصد دارد سال آینده میلادی از مقام خود کناره گیری کند. آقای گیتس گفت با تکمیل استراتژی دولت آمریکا در افغانستان، کناره گیری «فرصتی منطقی» است.

رابرت گیتس این سخنان را در مصاحبه با مجله فارن پالیسی ابراز داشت. او می گوید تا سال ۲۰۱۱ استقرار سربازان در افغانستان تکمیل شده است و دولت اوباما خواهد دانست که این استراتژی در افغانستان موثر و موفق است یا نه.

او می گوید صبر کردن تا ژانویه برای کناره گیری از مقام فعلی اش، یک اشتباه است و یافتن کاندیدای مناسب برای جایگزین کردن وی در سال برگزاری انتخابات امری دشوار است.

رابرت گیتس، در مصاحبه ای جداگانه با روزنامه لس آنجلس تایمز بر تاریخ ژوئیه ۲۰۱۱ به عنوان زمان آغاز خروح سربازان آمریکایی از افغانستان تاکید کرد.

ژنرال دیوید پترایوس، فرمانده نیروهای ائتلاف و ناتو در افغانستان، روز یکشنبه در گفت و گو با تلویزیون ان بی سی، ژوئیه ۲۰۱۱ را زمان «آغاز روند» نامید.

ژنرال پترایوس گفت خروج از افغانستان بر اساس شرایط صورت خواهد گرفت. او گفت «کاهش مسئولانه» نیروها بسته به شرایط و واگذاری امور مهم به ارتش، نیروهای امنیتی و موسسات دولتی افغانستان خواهد بود.

ژنرال دیوید پترایوس قرار است در ماه دسامبر درباره پیشرفت های جنگ به کنگره آمریکا گزارش دهد.

XS
SM
MD
LG