لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۹

سناریوی نخ‌نمای تایید و تکذیب آغاز شد؛ شایعه افزایش قیمت بنزین در یک‌قدمی تحقق


روز پانزدهم فروردین با انتشار خبر افزایش احتمالی بهای بنزین همه نگاه‌ها به جلسه هیات دولت و وزارت نفت دوخته شد تا شاید توضیحات بیشتری پیرامون این خبر منتشر شود.

اما تنها توضیح رسمی به نقل از نایب‌رئیس انجمن سراسری جایگاه‌داران کشور بود که گفت: «زمزمه‌هایی درباره افزایش قیمت بنزین وجود دارد. به نظر می‌رسد اتفاقاتی در حال رخ دادن است. افزایش مصرف بنزین می‌تواند یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین باشد.»

گفته می‌شود قرار است دولت با تایید شورای نگهبان و ابلاغ به وزارت کشور و وزارت نفت از تاریخ شنبه ۱۹ فرورین عرضه بنزین در تمام جایگاه‌ها را با نرخ‌های جدید ۵ هزار تومان سهمیه‌ای و ۷ هزار و ۵۰۰ تومان آزاد عرضه کند.

روابط عمومی وزارت نفت اما در گفتگو با تجارت‌نیوز خبر منتشر شده در فضای مجازی را شایعه دانست و اعلام کرد: «تا این لحظه چنین موضوعی مطرح نشده است»

هرچند روابط عمومی وزارت نفت این خبر را تکذیب کرده، اما این موضوع باعث نمی‌شود نگرانی‌های ایجاد شده به فراموشی سپرده شود چرا که روند اظهار نظر‌ها و خبرهای منتشر شده درماههای اخیر نشان‌دهنده آن است که حکمرانان به صورت جدی به این موضع فکر می‌کنند.

بر اساس این گزارش پس از اظهارات علی خامنه‌ای در شروع سال جدید درباره سوء مصرف انرژی و به خصوص بنزین، حامیان دولت پیشنهاد کرده‌اند که با توجه به رشد مصرف، دولت افزایش قیمت بنزین را برای کاهش مصرف در نظر بگیرد. رسانه‌های نزدیک به دولت نیز در یک کمپین رسانه‌ای هماهنگ مطالبی را در این خصوص تولید و منتشر کرده‌اند.

اسدالله بادامچیان، عضو حزب موتلفه در این‌باره گفت: «وقتی که در کشور ما قیمت هر لیتر بنزین سه هزار تومان و در کشور‌های همسایه از ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان است، هرچه قدر ممانعت کنیم، قاچاق می‌شود. چرا بنزین را سه هزار تومان بفروشیم، تا قاچاق کنند و مجبور شویم قاچاق بگیریم؟»

XS
SM
MD
LG