لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۳

گابریل گارسیا مارکز همچنان می نویسد


گابریل گارسیا مارکز همچنان می نویسد
گابریل گارسیا مارکز همچنان می نویسد

گابریل گارسیا مارکز، نویسنده ٨٣ ساله کلمبیایی، برنده جایزه نوبل ادبیات و خالق «صدسال تنهایی» که به تازگی و برای چندمین بار خاک وطنش را ترک کرده و در مکزیکو پایتخت مکزیک ساکن شده همین جمعه کتاب تازه ای با نام «نیامده ام سخنرانی کنم» را شامل بیست و دو گفتار خود منتشر خواهد کرد.

شرکت انتشاراتی راندم هاوس در نیویورک و ناشر ترجمه انگلیسی آثار مارکز اعلام کرده جستارهای «نیامده ام سخنرانی کنم» در آغاز روز جمعه نسخه اسپانیایی کتاب منتشر خواهد شد و سپس برگردان انگلیسی آن در اختیار خوانندگان قرار خواهد گرفت.

کریستوبال پرا، ویراستار انگلیسی آثار مارکز و از همکاران شرکت راندم هاوس در این باره افزود: مارکز که طی دو هفته گذشته در انزوای خود بسر برده برای امضای کتاب خود به میان دوستدارانش خواهد رفت.

کریستوبال پرا، افزود: گارسیا مارکز همچنین پس از شش سال از انتشار «خاطراتم از زیبارویان ناشناختنی» بار دیگر رمان تازه ای را به نام «ما در ماه اوت دیدار می کنیم» روانه بازار خواهد کرد.

به گفته این ویراستار انگلیسی خالق رمان «صدسال تنهایی» تا پیش از سخنرانی به هنگام دریافت جایزه نوبل ادبیات، در سال ١٩٨٢ از سخنرانی کردن بدش می آمد؛ اما از آن پس سخنرانی را نیز بعنوان یکی از شیوه های بیان اندیشه های خود برگزیده که پیامد آن انتشار کتاب «نیامده ام سخنرانی کنم» است.

گابریل گارسیا مارکز که مبتکر سبک «رئالیزم جادویی» در رمان نویسی مدرن بشمار می آید، با بهره گیری از اساطیر اقوام باستانی آمریکای لاتین و بازسازی رویدادهای اسطوره ای در جهان مدرن، در آثارش نویددهنده پایان خودکامگی ها و استبداد حاکمانی بود که با توسل به توجیهات و عناوین متفاوت تلاش برای ابدی نشان دادن حکومتشان داشتند.

XS
SM
MD
LG