لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۳

حواشی سریال «گاندو»؛ از سانسور منتقدان تا سرپوش بر برخورد‌ها


پیام دهکردی، بازیگر تئاتر و سینما در سریال «گاندو» نقش یک جاسوس ایرانی - آمریکایی را بازی می کند
پیام دهکردی، بازیگر تئاتر و سینما در سریال «گاندو» نقش یک جاسوس ایرانی - آمریکایی را بازی می کند

پخش سریال «گاندو» از شبکه سه تلویزیون جمهوری اسلامی با حواشی مختلفی روبرو شده است.

«گاندو» با پرداختن به مسائل امنیتی ، جاسوسی و انگشت گذاشتن روی پدیده هایی که در چند سال گذشته در ایران سر و صدا کرده از جمله فساد اقتصادی و نفوذ آقازاده ها توانسته نامش را در رسانه ها و فضای مجازی مطرح کند اما آنچه بیشتر توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است، انتقاد به دولت و ارتباط دادن آن به جاسوس های خارجی است.

داستان این سریال، پیرامون ماجراهای روزنامه نگاری ایرانی- آمریکایی به نام «مایکل هاشمیان» است که نقش او را «پیام دهکردی» بازی می کند.

رسانه های داخل ایران در گزارشهای خود نوشته اند که این نقش با الهام از پرونده «جیسون رضاییان» خبرنگار واشنگتن پست خلق شده است.

آقای رضاییان در تیرماه سال ۹۳ به اتهام «جاسوسی»‌ در ایران به مدت ۱۸ ماه زندانی شد. روزنامه واشنگتن پست و دولت آمریکا این اتهام را «بی‌معنا» خوانده و آن را رد کرده اند و آقای رضاییان نیز علیه جمهوری اسلامی به دادگاهی فدرال در آمریکا شکایت کرده است.

عده ای در شبکه های اجتماعی به سانسور سریال اشاره کرده اند و دولت حسن روحانی را مسئول حذف بخش هایی می دانند که مستقیم رئیس جمهور و دولت را مورد انتقاد قرار می دهد.

عده ای نیز از تلطیف صحنه های بازجویی و سرپوش گذاشتن روی برخورد سرکوب گرایانه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی انتقاد کرده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG