لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۲

اعلام اسامی نامزدهای جایزه «امی»؛ سریال «بازی تاج و تخت» رکورد تعداد نامزدها را زد


اسامی نامزدهای دریافت جوایز «امی» یا بهترین محصولات تلویزیونی در شاخه های گوناگون اعلام شد و فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» با ۳۲ نامزدی به رکوردی تاریخی دست یافت.

رکورد پیشین با ۲۶ نامزدی در اختیار سریال «پلیس نیویورک، آبی» بود که در سال ۱۹۹۴ ثبت شد.

در میان نامزدی های این سریال می توان به «کیت هرینگتون» و «امیلیا کلارک» اشاره کرد که نامزد دریافت جوایز بهترین بازیگران مرد و زن و در بخش دراما هستند.

اگر« بازی تاج و تخت» بار دیگر بعنوان بهترین سریال درام برگزیده شود، برای چهارمین بار این جایزه را می برد و به فهرست سریال های ماندگاری مثل «مردان دیوانه» یا «وست وینگ» می پیوندد که صاحب چهارگانه ای تاریخی شده اند.

بازی تاج و تخت در هفت فصل گذشته با دریافت ۴۷ جایزه امی، بهترین سریال درام تاریخ محسوب می شود.

از نامزدهای مهم دیگر می توان به «جولیا لوئیس دریفوس» بازیگر و کمدین مشهور آمریکایی اشاره کرد که بار دیگر نامزد دزیافت جایزه بهترین بازیگر زن در بخش کمدی شده است.

او که برای بازی در نقش «سلینا میر» در سریال «ویپ» نامزد امی شده است، در صورت کسب این جایزه، صاحب رکوردی تاریخی می شود و برای نهمین بار به عنوان بازیگر امی را می برد.

جولیا لوئیس دریفوس بعنوان تهیه کننده ویپ نیز ۳ بار این جایزه را برده است.

اعلام اسامی نامزدهای امسال موفقیت بزرگی بریا شبکه کابلی اچ بی او بود که با ۱۳۷ نامزدی در ۲۳ برنامه مختلف از سایر رقبای خود به ویژه شبکه نتفلیکس پیشی گرفت. در این میان تعداد نامزدی های سریال های بازی تاج و تخت و ویپ نقش مهمی در این موفقیت داشت.

این شبکه سال گذشته برای نخستین بار در تاریخ فعالیت های خود از لحاظ تعداد نامزدی و جایزه امی از یک شبکه دیگر (نتفلیکس) شکست خورد.

امسال نتفلیکس در شاخه های مختلف ۱۱۷ بار نامزد دریافت امی شده است

نامزدها و برندگان جوایز امی را ۲۵ هزار عضو این آکادمی انتخاب می کنند. سی و دومین مراسم اهدای جوایز امی ۲۲ سپتامبر در لس آنجلس برگزار می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG