لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۴

فيلم «تغيير بازی» در مورد کمپين انتخاباتی جان مک کين و سارا پيلین


فيلم «تغيير بازی» در مورد کمپين انتخاباتی جان مک کين و سارا پيلین
فيلم «تغيير بازی» در مورد کمپين انتخاباتی جان مک کين و سارا پيلین

پشت صحنه مبارزات انتخاباتی جان مک کين، رقيب باراک اوباما در سال ٢٠٠۸ و سارا پيلین، نامزد جنجال آفرين معاونت رياست جمهوری، موضوع فيلم جديد «تغيير بازی» يا «گيم چنج» است. اين فيلم که توسط شبکه تلويزيونی اچ-بی-اُ ساخته شده بر اساس کتابی به همين نام است.

جی روچ، کارگردان فيلم «تغيير در بازی» تاکيد دارد تلاش اصلی فيلم به تصوير کشيدن داستانی واقعی است.

جی روچ می گويد: فيلم تلاشی صادقانه برای بازگو کردن اين ماجرا است. رويداهای مثبت زيادی در آن دوره روی داد. فيلم، داستان سارا پيلن نيست. داستانی در مورد سارا پيلین، جان مککين و به خصوص ديويد اشميت، مدير کمپين انتخاباتی مککين است. او مککين را ترغيب کرد، سارا پيلن را به عنوان نامزد معاونت رياست جمهوری انتخاب کند.

جولين مور، نقش سارا پيلین را در اين فيلم بازی می کند. او می گويد آماده شدن برای اين نقش کار آسانی نبود.

خانم مور می افزايد: واقعاً خيلی کار برد. حدود دوماه کار کردم. فيلم خيلی سريع شروع شد. اولين کاری که کردم اين بود که يک مربی صدا گرفتم. بعد هم هر چيز ديگر را که می شد در يوتوب پيدا کردم. نوار کتاب سارا پيلین را که باصدای خودش ضبط شده را روی دستگاه آيپادم گذاشتم و مرتب به آن گوش می دادم - وقتی که می رفتم بدوم، وقتی که بچه هايم را از مدرسه بر می داشتم..

جولين مور می گويد از آنجايی که او نقش يک شخصيت شناخته شده سياسی و فرهنگی را ايفا می کرد، دقت و صحت در بازگو کردن اين داستان برايش خيلی مهم بود. اين موضوع برای مارک هالپرين، يکی از نويسندگان کتاب «تغيير بازی» نيز از اهميت ويژه ای، برخوردار بود.

مارک هالپرين می گويد: ما برای نوشتن کتاب با بيش از ۳٠٠ نفر مصاحبه کرديم. برای همين است که منابع زيادی داشتيم. بخشهايی در کتاب ممکن است برای بعضیها غيرقابل باور باشد، اما همه آنها صحت دارد و تمام بخشهای کتاب منابع مشخص دارد.

فيلم «تغيير بازی» بيستم اسفند ماه از شبکه اچ-بی-او آمريکا پخش شد.

XS
SM
MD
LG