لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۳

کانادا پرونده شکایت ممنوعیت ورود جرج گالوی، نماینده پارلمان بریتانیا را بررسی می کند


پرونده ممنوعیت ورود جرج گالوی، نماینده پارلمان بریتانیا به کانادا روز دوشنبه ٢٦ آوریل در دادگاه فدرال این کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

کانادا در اوایل سال ٢٠٠٩ از ورود جرج گالوی، نماینده پارلمان بریتانیا به خاک کشور خودداری کرد.

دولت فدرال کانادا اعلام کرد حمایت آقای گالوی از گروه فلسطینی حماس که در فهرست گروه های حامی تروریسم اتاوا قرار دارد، علت اصلی ممانعت ورود وی به کشور بوده است. اما آقای گالوی و طرفداران وی معتقدند دولت محافظه کار کانادا به این دلیل وی را از ورود به کانادا منع کرده است که اظهارات وی حامل پیام ضد جنگ است.

درشرایطی که قرار بود آقای گالوی در چهار شهر کانادا سخنرانی کند، براساس «قانون محافظت از مهاجرت و پناهندگی» و به دلیل حمایت مالی ٤٥ هزار دلاری از گروه های تروریستی از جمله حماس، از ورود به این کشور منع شد.

آقای گالوی کمک به مردم فلسطین را هدف حمایت مالی خود به حماس عنوان کرده بود.

وی در مصاحبه با سی بی سی، رادیو و تلویزیون دولتی کانادا گفته بود اگر بتوان من را تروریست نامید، واژه تروریست دیگر معنایی ندارد.

آقای گالوی تاکید کرده بود علت اصلی ممنوع الورود کردن وی به کانادا ابراز مخالفت وی با جنگ عراق و افغانستان بوده است.

جیسون کنی، وکیل آقای گالوی وزیر مهاجرت و شهروندی دولت محافظه کار کانادا را مسئول ممنوع الورود کردن وی خوانده است.

همزمان با برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به ممنوعیت ورود جرج گالوی، نماینده پارلمان بریتانیا به کانادا، معترضان ضد جنگ و طرفداران آزادی بیان از سویی و ائتلاف دفاع از یهودیان درسویی دیگر، در موافقت و مخالفت با ورود وی به کانادا در مرکز شهر تورنتو گردهمایی اعتراضی برگزار کردند.

XS
SM
MD
LG