لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۸

بازیگر اسرائیلی «زن شگفت انگیز» از اظهارات نتانیاهو انتقاد کرد


«گائل گادوت» بازیگر اسرائیلی فیلم «زن شگفت انگیز» با انتشار پیامی در شبکه های اجتماعی خود، از اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره شهروندان عرب این کشور انتقاد کرد.

نخست‌وزیر اسرائیل در آستانه برگزاری انتخابات سراسری در این کشور، در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود که اسرائیل صرفا متعلق به یهودیان است و نه هیچ شهروند دیگری.

گائل گادوت که ساکن لس آنجلس است و از ستاره های نوظهور هالیوود محسوب می شود، در پاسخ به بنیامین نتانیاهو نوشت: «همسایه خود را دوست بدار»

او در بخش دیگری از این پیام گفت: «مسئله راست یا چپ، یهودی یا عرب، مذهبی یا غیر مذهبی نیست؛ مسئله گفت‌ وگو است، گفت‌ وگو برای صلح، بردباری و شکیبایی برای یکدیگر، ما مسئول زنده نگاه داشتن امید و روشنایی برای آینده بهتر فرزندان خود هستیم.»

اظهارات نخست وزیر اسرائیل درباره شهروندان عرب این کشور با انتقاد برخی از شخصیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اسرائیل نیز مواجه شده است.

به گزارش گاردین، رئيس جمهوری اسرائیل در واکنش گفته بود که در این کشور «هیچ شهروند درجه یک و هیچ رای‌دهنده درجه دومی وجود ندارد. ما همه در مقابل صندوق رای برابریم. همه ما در کنست [پارلمان اسرائیل] نماینده داریم.»

نخست‌وزیر اسرائیل در فاصله کمتر از یک ماه مانده به انتخابات سراسری در این کشور، در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود که اسرائیل صرفا متعلق به یهودیان است و نه هیچ شهروند دیگری. او البته گفته بود اعراب در اسرائیل از حقوق برابر برخوردار هستند و کابینه او بیش از دولت های قبلی به بخش‌های عرب‌نشین کمک کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG