لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۴

آیا گابریل گارسیا مارکز بازهم می نویسد؟


رئیس بنیاد روزنامه نگاری نوین، ادعاهای برادر نویسنده بزرگ کلمبیایی و برنده جایزه نوبل ادبیات را تکذیب کرد. او در توییتر نوشت :« نمی خواهم در مورد مسائل خصوصی و سلامت گابو نظری بدهم اما یقین داشته باشید که معاینات پزشکی هیچ اثری از الزایمر یا زوال عقل در او نیافته است.»

خایمه ابللو افزوده است:« خواهش می کنم از ارسال پیام های همدردی خودداری کنید. گابو عقلش را ازدست نداده. فقط مثل همه پیرها کمی حافظه اش کم شده و من همچنان از لذت دوستی با او برخوردارم».
بنیاد روزنامه نگاری نوین در سال ۱۹۹۴ توسط گابریل گارسیا مارکز در شهر کارتاخنا تاسیس شد.

هفته گذشته خایمه گارسیا مارکز، برادر نویسنده ۸۵ ساله در مصاحبه با روزنامه مکزیکی اینترنتی ال اونیورسال گفته بود برنده نوبل ادبیات ۱۹۸۲ به « مرض نسیان پیری» دچار شده است.

او گفته بود:« گابو در حال حاضر مشکلات حافظه دارد. در خانواده ما آخر و عاقبت همه مان به این بیماری ختم می شود. خود من هم در دوره شروع این بیماری هستم. اما برادرم که بر اثر بیماری سرطانش ضعیف شده بود، در چنگال آن است.
اوبعد از آخرین رمانش « خاطره های روسپیان محزون من» در سال ۲۰۰۴ دیگر کتابی ننوشته است. »

امسال سی امین سالگرد اعطای جایزه نوبل ادبیات به گابریل گارسیا مارکز نویسنده کتاب « صدسال تنهایی »، « عشق در سال های وبایی» ، و بسیاری رمان ها و اثار غیرداستانی دیگر است. کتاب صدسال تنهایی به حدود ۳۵ زبان ترجمه شده و بیشاز ۳۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفت.

خبر بیماری گابریل گارسیا مارکز در بسیاری از نشریات و رسانه های جهان پیچید و سیل همدردی دوست داران او را به سوی او سرازیر کرد.
XS
SM
MD
LG