لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۸

ابرازنگرانی وزیران دارائی کشورهای گروه هفت از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا


رهبران مالی هفت قدرت صنعتی عمده جهان ابراز امیدواری کرده اند بریتانیا در اتحادیه اروپا باقی بماند.

به گزارش رویترز، میشل ساپن وزیر دارایی فرانسه روز شنبه در ژاپن گفت "گروه هفت در باره قدم بعدی در پاسخ به آنچه ممکن است در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اتفاق بیافتد بحث نکرد. ما در باره راه های کمک به آن در باقی ماندن به تبادل نظر پرداختیم."

همه پرسی در بریتانیا در ۲۳ ژوئن در مورد ادامه حضور کشور در اتحادیه اروپا، مساله مهمی برای بازارهای جهانی و سیاستمداران بوده است. تغییر پیش بینی ها در باره همه پرسی، بازارهای مالی را ماه ها در تب و تاب نگاهداشته است. نگرانی در مورد نتایج آن خطر عمده ای برای بانک مرکزی آمریکا است که تلویحا گفته است ممکن است نرخ های بهره در امریکا را در جلسه نیمه ژوئن بالا ببرد.

وزیر دارائی اسپانیا در مصاحبه ای در حاشیه اجلاس گروه هفت کشور صنعتی جهان در شهر سندایی در شمال ژاپن، در مورد گام هایی که گروه هفت برای نگهداشتن بریتانیا در اتحادیه اروپا بردارد توضیحی نداد، اما گفت "خروج بریتانیا پیامدهای سنگینی خواهد داشت ، هم برای بریتانیا و هم برای اروپا، زیرا سرمایه گذاران دچار تردید خواهند شد و این برجریان سرمایه تاثیر خواهد گذاشت."

وزیر دارایی کانادا گفت "روشن است که ما نگران خروج بریتانیا هستیم و بر این باوریم که می تواند بر اقتصاد تاثیر بگذارد."

وزیر دارائی آلمان گفت اعضای گروه هفت خروج بریتانیا را "تصمیمی نادرست" می دانند.

وزیر دارائی بریتانیا گفت رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا، ۱۰ تا ۱۸ درصد بر قیمت مسکن در کشور تاثیر خواهد گذاشت، نرخ بهره وام مسکن را بالا خواهد بود و به بریتانیایی ها در صاحب خانه شدن صدمه خواهد زد.

XS
SM
MD
LG