لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۳

نشست وزيران کار و اشتغال زايی گروه ٢٠ در پاريس


نشست وزيران کار و اشتغال زايی گروه ٢٠ در پاريس
نشست وزيران کار و اشتغال زايی گروه ٢٠ در پاريس

وزيران کار و اشتغال زايی کشورهای عضو گروه ٢٠ در پاريس گرد آمده اند تا مساله ايجاد کار را در بحران اقتصادی و مالی کنونی جهان، مورد گفتگو و بررسی قرار دهند.

هدف از گردهمايی وزيران کار کشورهای گروه ٢٠ ارجحيت دادن به ايجاد کار و استخدام در سطح جهانی است.

وزير کار ايتاليا در اين نشست تاکيد کرد که بدون ايجاد کار، رشد اقتصادی و مالی ميسر نمی شود.

اين در حالی است که سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه از دولت های جهان خواسته است از بيکاری رو به افزايش در جهان جلوگيری و به ويژه برای جوانان کار ايجاد کنند. به گزارش اين سازمان در اواسط سال ٢٠١١، تعداد ۴۴ ميليون نفر اعلام بيکاری کرده اند و اين فقط در کشورهايی است که چنين آماری را به ثبت می رسانند.

نشست وزيران کار کشورهای گروه ٢٠ بدون برگزاری تظاهرات نبود. روز دوشنبه تظاهرکنندگان با پوشيدن يونيفورم پزشک و پرستار در مقابل محل اين نشست در پاريس گرد آمدند و خواستار برنامه های اجتماعی بهتر از جمله بيمه بهداشت و سلامت رايگان برای افراد کم درآمد جهان شدند. تظاهرکنندگان می گويند در حالی که بحران اقتصادی و مالی در جهان ادامه می يابد حمايت از فقيران جامعه اهميت بسياری دارد.

يکی از برگزارکنندگان تظاهرات گفت: ما اين تظاهرات را برپا کرديم تا اطمينان حاصل کنيم رهبران کشورهای گروه ٢٠ ترويج سيستم حمايت های اجتماعی برای مردم فقير را در دستور کار ماه نوامبر خود، قرار می دهند.

اين تظاهرات توسط دو سازمان غيرانتفاعی فرانسه، برگزار شد.

نشست رهبران کشور های گروه ٢٠ در اوايل ماه نوامبر در کان، تشکيل خواهد شد.

XS
SM
MD
LG