لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۰

اقدامات امنيتی فرانسه در آستانه کنفرانس گروه ۲۰


اقدامات امنيتی فرانسه در آستانه کنفرانس گروه ۲۰
اقدامات امنيتی فرانسه در آستانه کنفرانس گروه ۲۰

فرانسه در آستانه برگزاری کنفرانس گروه ۲۰ و برای کنترل مرزها، بطور موقت از مقررات ويزای پيمان شنگن خارج شده است.

دولت فرانسه يک هفته پيش از برگزاری اجلاس گروه ۲۰، به منظور جلوگيری از ورود معترضان ايتاليايی به شهر کن، ضمن تقويت پوشش امنيتی جنوب کشور، مرز ميان فرانسه و ايتاليا را به شدت کنترل می کند.

پليس فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد، بطور موقت مقررات رواديد پيمان شنگن را به حال تعليق در آورده تا برای پيشگيری از هرگونه بی نظمی احتمالی، بتواند داخل اتومبيلها و اشياء و وسايل همراه مردم را به دقت مورد بازرسی قرار دهد.

پاتريک استيو، فرمانده پليس مرزی فرانسه، در توجيه اين اقدام می گويد: دادستانی کل نيس به ما اجازه داده برای جلوگيری از ورود هرگونه وسيله ای نظير پلاکارد يا بلوزهايی که روی آنها شعار نوشته شده يا هر چيز ديگری در ارتباط با گروههای سياسی، اتومبيلهای به مقصد محل برگزاری اجلاس گروه ۲۰ را بازرسی کنيم.

پليس فرانسه برای اجتناب از هرگونه اصطکاک يا بروز خشونت، تلاش می کند تا از ورود معترضان خشن به فرانسه - بخصوص کسانی که اين روزها به بلوک سياه معروف شده اند- جلوگيری بعمل آورد.

فرمانده پليس مرزی فرانسه می گويد: اعضای گروههای خشن معمولاً خود را در پشت معترضان منفرد و مستقل، پنهان می کنند.

شهر کن تنها يک ساعت تا مرز ايتاليا فاصله دارد، جايی که اخيراً صحنه اعتراضات عليه پروژه خط آهن سريع السير ايتاليا-فرانسه بود.

پليس فرانسه می گويد: مرز ميان فرانسه و ايتاليا تا پايان اجلاس گروه ۲۰ در تمام طول ۲۴ ساعت شبانه روز تحت کنترل و نظارت، خواهد بود.

در مدت برگزاری اجلاس گروه ۲۰، حدود ۱۲ هزار نيروی پليس، صدها پليس ضدشورش، و گارد ويژه در اطراف شهر کن، مستقر خواهند شد.

XS
SM
MD
LG