لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۶

طرح گروه ۲۰ برای تامین مالی ابزارهای درمانی مورد نیاز جهت مبارزه با ویروس کرونا در سطح جهانی


محمد الجدعان وزیر دارایی عربستان سعودی (سمت راست)
محمد الجدعان وزیر دارایی عربستان سعودی (سمت راست)

گروه موسوم به «گروه ۲۰» یا «جی۲۰»، متشکل از بیست اقتصاد ثروتمند و در حال ظهور جهان، روز یکشنبه ۷ اردیبهشت طرحی را در سطح بین المللی برای تسریع دسترسی به ابزارها و تحهیزات درمانی مورد نیاز برای مبارزه با ویروس جدید کرونا آغاز کردند.

به گزارش رویترز، محمد الجدعان، وزیر دارایی عربستان سعودی و رئیس کنونی جی۲۰، گفت که اعضای این گروه همچنان در تلاش برای پر کردن شکاف ۸ میلیارد دلاری مورد نیاز برای مقابله با ویروس عالم‌گیر کووید۱۹ هستند.

محمد الجدعان در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه این طرح در ریاض گفت: «جی۲۰ به تلاش برای نقویت همکاری جهانی در همه جوانب، و مهم‌تر از همه پایان دادن به شکاف مالی خدمات درمانی، ادامه خواهد داد.»

وزیر دارایی سعودی افزود، جامعه جهانی هنوز در مورد عمق این بحران سلامتی و این که تا چه زمانی طول خواهد کشید، آگاهی چندانی ندارد و در وضعیت بلاتکلیفی و عدم قطعیت غیرمعمول و فوق‌العاده‌ای به سر می‌برد.

حکومت عربستان سعودی اوایل ماه جاری میلادی، یعنی ماه آوریل، وعده اعطای یک کمک مالی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار را به منظور حمایت از تلاش‌های جهانی برای مقابله با پاندمی ویروس جدید کرونا کووید۱۹ داد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG