لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۰

الیزابت تیلور درگورستان فارست لاون در نزدیکی مقبره مایکل جکسون به خاک سپرده شد


الیزابت تیلور درگورستان فارست لاون در نزدیکی مقبره مایکل جکسون به خاک سپرده شد
الیزابت تیلور درگورستان فارست لاون در نزدیکی مقبره مایکل جکسون به خاک سپرده شد

مراسم تشییع جنازه الیزابت تیلور، روز پنج شنبه ٢۴ مارس ٢٠١١، کم تر از چهل وهشت ساعت پس از مرگ این ستاره سرشناس هالیوود در گورستان «فارست لاون» شهر لس آنجلس برگزار شد. او در سال های اخیر به دلیل خدمات انسانی و نیکوکارانه نامش بر سر زبان ها بود، در نزدیکی مقبره مایکل جکسون به خاک سپرده شد.

جمعی نزدیک به چهل تن از اعضای خانواده و دوستان الیزابت تیلور از تنها شرکت کنندگان در این مراسم خصوصی بودند و گورستان در طول مدت تشییع جنازه تحت مراقبت های امنیتی شدید بود.

شرکت کنندگان ساعت ٢ بعدازظهر با ۵ لیموزین وارد گوستان شدند و از مقابل صف عظیمی از خبرنگاران و عکاسان که در کنار دروازه های ورودی تجمع کرده بودند، گذشتند و در حدود ساعت ۴ بعدازظهر بدون گفتگو با خبرنگاران محل را ترک کردند.

اعضای خانواده خانم تیلور و دوستان او قرار بود پنج شنبه شب در یک گردهمایی خصوصی دیگر یاد این بازیگر اسطوره ای سینما را گرامی بدارند.

دوستداران الیزابت تیلور نیز هم زمان در نزدیکی بولوار هالیوود در خیابان «آیوار» صدها شاخه گل، شمع های روشن و نمادهای دیگر را بر روی ستاره برنزی او قرار دادند. از ساعات بامدادی روز چهارشنبه که خبر درگذشت خانم تیلور به دلیل ایست قلبی منتشر شد تاکنون، ستاره برنزی او در بولوار هالیوود به یک محل بزرگداشت تبدیل شده است.

....و نه چندان دورتر از این بلوارمعروف هالیوود غربی، در اتاق تشریفات ویژه (VIP) بار معروف «ابی» Abbey نیز مجموعه ای از شمع های روشن را در کنار تصاویر الیزابت تیلور چیده است. «ابی» که یکی از مهمترین مراکز گردهمایی همجنسگرایان درهالیوود به شمار می رود از بارهای مورد علاقه الیزابت تیلور بود که اغلب با دوستان خود به آنجا سر می زد.

شب گذشته بار «ابی» مارتینی تازه ای به نام «مخمل آبی» (نام یکی از فیلم های اولیه الیزابت تیلور) را به مشتریان خود عرضه کرد که درطول آخرهفته آینده به یاد الیزابت تیلور فروخته خواهد شد و تمام عواید آن به بنیاد پیکار با بیماری ایدز که الیزابت بنیان گذار آن بوده ، اهدا می شود.

در همین حال در «نیوزیوم» شهر واشنگتن دی سی، روزنامه «میریاد» Myriad یکی از نشریه های ویژه هجنسگرایان تصویر جلد هفته خود را به الیزابت تیلور اختصاص داد بود. شتاب در انجام مراسم خاکسپاری خانم تیلور پیروی از رسوم دین یهود اعلام شده است. وی در سال ١٩۵٨ چند ماه پیش از ازدواج با «مایک تاد» تصمیم گرفت تا مذهب خود را از مسیحیت به یهودیت تغییر دهد. اما انجام این پروسه تا سال ١٩۵٩ و پس از مرگ نا به هنگام «تاد» در یک سانحه هوایی به طول انجامید.

مایکل جکسون، یکی از نزدیک ترین دوستان الیزابت تیلورکه در سال ٢٠٠٩ درگذشت در آرامگاه بزرگ دیگری در گورستان فارست لاون به خاک سپرده شده است.

XS
SM
MD
LG