لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۲

انتشار تصاویر جدید می‌گساری بوریس جانسون تیغ منتقدان را دوباره تیز کرد


انتشار عکسهای جدید  باعث شده تا  جناح مخالف درخواست خود برای کناره‌گیری جانسون را دوباره مطرح کند- آرشیو
انتشار عکسهای جدید  باعث شده تا  جناح مخالف درخواست خود برای کناره‌گیری جانسون را دوباره مطرح کند- آرشیو

انتشار عکسهایی جدید از بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در روز دوشنبه که وی را در حال نوشیدن الکل در میهمانی دوران قرنطینه نشان میدهد، بار دیگر موجی از انتقادات علیه او به راه انداخته است.

این پرونده که در بریتانیا به «پارتی‌گیت» معروف شده است ناظر به نقض مقررات قرنطینه است که گردهمآئی‌هایی با حضور افرادی خارج از حیطه خانوادگی را ممنوع اعلام کرده بود. در این دوران بوریس جانسون خود در میهمانی بزرگی در محل اقامتش در شماره ۱۰ خیابان داونینگ شرکت کرده و این قوانین را نقض کرده است.

تصاویر اختصاصی منتشر شده از سوی رسانه «آی‌تی‌وی» بوریس جانسون را نشان می‌دهد که لیوانی نیمه‌پر را به افتخار یک مقام دفترش بالا گرفته است. این درحالی است که رویترز تاکید کرده که نمی‌تواند مستقلا زمان و مکان این اتفاق را تایید کند. آی‌تی‌وی مدعی است که این تصاویر مربوط به ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی است و در پیوند با رویدادی است که پلیس بدلیل نقض احتمالی مقررات ضد کرونایی پیرامون آن تحقیق کرده است.

بوریس جانسون، پیشتر و پس از انتشار گزارشی از برگزاری این ضیافت به افتخار مدیر ارتباطات دفتر نخست وزیری، عذرخواهی کرده بود و قول داده بود آن را «جبران» کند.

انتشار این عکسهای جدید باعث شده تا جناح مخالف دوباره درخواستهای خود برای کناره‌گیری او از مقام خود را مطرح کند.

انتظار میرود دولت بریتانیا در روزهای آینده گزارشی را از سوی خانم سو گری، مقام ارشد مشاوران سیاسی، پیرامون رویدادهایی که در دوران محدودیتهای ضدکرونایی در دفتر و سکونت‌گاه نخست وزیر در خیابان داونینگ در شهر لندن برگزار شد منتشر کند.

پیشتر گزارش اولیه سو گری برخی از رفتارهای دولت را «توجیه‌ناپذیر» توصیف کرده بود و پلیس تا کنون ۱۲۶ جریمه در این خصوص را صادر کرده است.

این درحالی است که جانسون در ماه دسامبر ۲۰۲۰ در پارلمان گفته بود مطمئن است در ضیافت ماه نوامبر از مقررات پیروی شده است.

XS
SM
MD
LG