لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۹

تابلویی که در آشپزخانه یک زن فرانسوی پیدا شده بود به قیمت بالای ۲۶ میلیون دلار فروخته شد


شاهکار هنری رنسانس که بالای اجاق پیرزنی فرانسوی آویخته شده بود پس از تأیید اصالت، در یک حراج به قیمت ۲۶.۸ میلیون دلار فروخته شد و رکورد تازه ای را برای یک اثر قرون وسطایی ثبت کرد.

به گزارش اسوشیتدپرس، حراجخانه‌ای که این اثر را فروخته است، می گوید بیشتر درآمد حاصل از فروش این اثر به صاحب آن تعلق می گیرد.

این تابلو اثر چیمابوئه، هنرمند قرن سیزدهم فلورانس، است که گمان می شد گم شده است؛ در حالی که بالای اجاق این زن آویخته بود.

به نوشته نشریه گاردین، این زن گمان می کرد نقاشی تنها یک نماد قدیمی مذهبی باشد، اما در ماه ژوئن و زمانی که تصمیم گرفت خانه اش را بفروشد افرادی از حراجخانه محله آمدند تا قیمت برخی از وسایل را تخمین بزنند.

مشخص شد این نقاشی اثر چیمابوئه، هنرمند قرن سیزدهم فلورانس است که تا امروز گمان می کردند گم شده است.

قیمت این اثر ابتدا بین بین ۴ تا ۶ میلیون یورو برآورد شده بود.

این نقاشی متعلق به تابلویی بزرگ و چند تکه از سال ۱۲۸۰ میلادی است که هشت صحنه از مصائب مسیح را تصویر می کند. دو صحنه دیگر از این نقاشی بزرگ در گالری ملی لندن و کلکسیون «فریک» در نیویورک نگهداری می شوند.

گالری ملی لندن، نقاشی چیمابوئه را نماینده «لحظه ای حیاتی در تاریخ هنر» توصیف کرده است؛ زمانی که نقاشان ایتالیایی در حال کند و کاو روی تصویر کردن فضای سه بعدی در نقاشی بودند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG