لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۰

تخته سنگ نمایش و فروش برده در فردریکزبرگ ویرجینیا بعد از دو سده از خیابان به موزه منتقل می‌شود


بازرسی یک برده آفریقایی پیش از خرید - اثر چاپی از کنده‌کاری چوب

تخته سنگی شهر فردریکزبرگ، ایالت ویرجینیا که در دوران برده‌داری مردان، زنان، و کودکان آفریقایی را روی آن می‌ایستاندند و به حراج می‌گذاشتند از سال ۱۸۴۳ تا به امروز در یکی از خیابان‌های این شهر در جای خود باقی مانده است. اما سرانجام زمان تغییر محل این سنگ فرا رسید.

به گزارش رادیوی واشنگتن (WTOP)، شورای شهر فردریکزبرگ روز سه شنبه با مجموع ۶ رای موافق در برابر ۱ رای مخالف تصمیم گرفت این تخته سنگ را به عنوان بخشی از تاریخ حفظ و آن را به «موزه منطقه فردریکزبرگ» منتقل کند.

شهروندان فردریکزبرگ مدت ها بر سر این که با این تخته سنگ - که یادآور تاریخ دردناک برده داری در آمریکا است - چه باید کرد، بحث و مناظره داشتند. ولی پس از تظاهرات مرگبار ناسیونالیست های سفید پوست در شهر شارلوتزویل ایالت ویرجینیا در سال ۲۰۱۷، شورای شهر در تصمیم‌گیری خود جدیت بیشتری نشان داد.

این تخته سنگ قرار است ماه دسامبر از پیاده روی این شهر برداشته شده و جای آن یک مدال برنزی برای نشانه گذاشته شود. سپس تخته سنگ، در ماه مارس ۲۰۲۰، در موزه به نمایش گذاشته می شود. مدت قرارداد این شهر با موزه ۲۰ سال است و بعد از آن هر ۵ سال یکبار بازبینی می‌شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG