لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۹

بازیگرنقش کمدی «بورات» در نقش «فردی مرکوری» خواننده گروه راک «کوئین»


بازیگرنقش کمدی «بورات» در نقش «فردی مرکوری» خواننده گروه راک «کوئین»
بازیگرنقش کمدی «بورات» در نقش «فردی مرکوری» خواننده گروه راک «کوئین»

ساشا بارون کوهن، بازیگر ٣٩ ساله نقش های کمدی تلویزیونی و فیلم هایی که نقش اول آن را شخصیتی به نام «بورات»Borat برعهده دارد در فیلمی درباره زندگی خواننده گروه راک بریتانیایی «کوئین» در نقش «فردی مرکوری» خواننده اصلی این گروه شرکت خواهد کرد.

بنا برگزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، فیلم زندگینامه فردی مرکوری با همکاری شرکت فیلمسازی «جی کی فیلمز» JK Films و «ترایبکا پروداکشنز» Tribecca Productions وابسته به جشنواره سینمایی «ترایبکا» با مدیریت «رابرت دونیرو» و «جین رزنتال» و شرکت «کوئین فیلمز» ساخته خواهد شد.

نویسنده فیلمنامه این پروژه که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است، پیتر مورگان است که پیش از این فیلم های «ملکه»Queen و «فراست – نیکسون» Frost-Nickson او از توجه زیادی برخوردار بوده است. داستان فیلم نیز در حول و حوش سال های نیمه دهه هشتاد میلادی دور می زند و زمانی که «فردی مرکوری» به همراه گروه کوئین در کنسرت «لایو اید» Live Aid که برای کمک به قحطی زدگان «اتیوپی» با شرکت سرشناس ترین چهره های موسیقی راک برگزار شده بود شرکت می کند و یکی از جنجالی ترین برنامه های این کنسرت را ارائه می دهد.

فیلمبرداری فیلم زندگی «فردی مرکوری» که در حال حاضر دوره تدارکات مقدماتی را می گذراند از سال آینده (٢٠١١ میلادی) آغاز می شود اما هنوز کارگردانی برای آن تعیین نشده است.

فردی مرکوری در منطقه «زنگبار» در آفریقا به دنیا آمده بود. خانواده او از پارسیان سرشناس «گجرات» در غرب هندوستان بودند که در آن زمان از مستعمرات بریتانیا به شمار می رفت. خانواده فردریک که بعدها نام خود را به «فردی» تغییر داد، مدتی نیز در هندوستان زندگی کردند. اما بنا بر ضرورت شغل پدر که برای دولت انگلستان کار می کرد، خانواده او دائما در حال مسافرت و تغییر مکان بودند و «فردی» اغلب سال های تحصیلی خود را در مدارس شبانه روزی انگلیسی گذراند. جایی که معلم موسیقی او به استعداد سرشار فردی نوجوان در نواختن پیانو پی برد و او را تشویق به آهنگسازی کرد.

مرکوری، گروه «کوئین» را در سال ١٩٧٠ تشکیل داد و این گروه تا سال ١٩٩١ و زمان مرگ این خواننده درسن ۴۵ سالگی به علت عوارض ناشی از بیماری ایدز با موفقیت به کار خود ادامه داد.

گروه کوئین که هنوز هم طرفداران بیشماری دارد، تاکنون بیش از١٧٠ میلیون نسخه صفحه فروخته است.

گراهام کینگ، مدیر شرکت فیلمسازی «جی کی فیلمز» در بیانیه ای می گوید: «فردی مرکوری یک خواننده هیجان برانگیز و الهام بخش بود و ما فکر می کنیم با همکاری «ساشا بارون کوهن» و فیلمنامه ای به قلم «پیتر مورگان»، هم چنین با کمک گروه کوئین بتوانیم به بهترین شکل داستان واقعی موفقیت این گروه کم نظیر را بازگو کنیم.»

گروه کوئین در اوائل دهه هفتاد میلادی توسط فردی مرکوری، «برایان می»، نوازنده گیتار، جان دیکان، نوازنده بیس، و راجر تیلور، نوازنده جاز، تشکیل شد. برخی از معروف ترین ترانه های راک از قبیلWe Are the Chapions و We Will Rock You از ساخته های این گروه است. اعضای باقیمانده گروه «کوئین» از این پروژه و ساختن فیلمی درباره گروه و فردی مرکوری استقبال کرده اند.

هنوز مشخص نیست که آیا ساشا بارون کوهن که پیش از این در چند فیلم موزیکال از جمله «سوئینی تاد» به کارگردانی «تیم برتون» شرکت کرده است از صدای خوانندگی خود در این فیلم استفاده خواهد کرد یا نه؟

با این همه به نظر می رسد که انتخاب ساشا بارون کوهن که پیش از این نقش های کمدی «علی جی» (رپر)، کازاخ (ژورنالیست) و برونو(مدیست همجنسگرا) را بازی کرده است برای ایفای نقش مرکوری جنجال برانگیز باشد. اما بنا برگفته دست اندرکاران از همان آغاز جدی شدن این پروژه، ساشا بارون کوهن برای ایفای نقش فردی مرکوری برگزیده شده است.

کوهن به تازگی فیلم تازه ای را به نام «هوگو کاباره» Hugo Cabaret از ساخته های مارتین اسکورسیزی به پایان رسانده است.

XS
SM
MD
LG