لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۲

آمریکا از اجرای گسترده‌ترین عملیات قانونی برای مقابله با کلاهبرداری از سالخوردگان خبر می‌دهد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دادستان های ایالات متحده در جریان گسترده‌ترین عملیات قضایی برای مقابله با پدیده کلاهبرداری از سالخوردگان، علیه بیش از ۴۰۰ نفر در سراسر جهان به دلیل دریافت غیرقانونی بیش از یک میلیارد دلار از سالخوردگان، ایراد اتهام کرده‌اند.

عملیات امسال، که نسبت به سال گذشته با ۵۵ درصد افزایش همراه بود، در حالی اجرا می‌شود که وزارت دادگستری آمریکا تلاش هایش برای مبارزه با کلاهبرداری از سالخوردگان را دو چندان کرده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده سال گذشته بیش از ۲۶۰ نفر را به کلاهبرداری از بیش از ۲ میلیون آمریکایی متهم کرده بود. این کلاهبرداری ها بیش از ۷۵۰ میلیون دلار ضرر و زیان را به همراه داشت. تلاش دادستان‌ها در آن زمان گسترده‌ترین عملیات مبارزه با کلاهبرداری از سالخوردگان محسوب می‌شد.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا، در جلسه ای در فلوریدا درباره نتایج تازه ترین عملیات دادستانی گفت که آمریکایی های سالخورده در کلاهبرداری‌های فاش شده امسال بیش از یک میلیارد دلار زیان دیده اند. وی افزود: «آن چه این جرایم را به شکلی خاصی شنیع می‌کند، گذشته از آسیب‌پذیری قربانیان و سوء‌استفاده از اعتماد آنها، مرحله‌ای از زندگی است که این قربانیان در آن قرار دارند؛ [چرا که] معمولا آنها دیگر فرصت جبران این خسارت مالی را ندارند.»

بیش از یک چهارم کلاهبرداران مذکور تحت پیگرد قرار گرفته اند و تمام ۹۴ دفتر دادستانی ایالات متحده در این عملیات نقش داشته‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG