لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۶

درگذشت فرانسیسکو کوئین بازیگر سریال «۲۴» و پسر بازیگر قدیمی «آنتونی کوئین»


درگذشت فرانسیسکو کوئین بازیگر سریال «۲۴» و پسر بازیگر قدیمی «آنتونی کوئین»
درگذشت فرانسیسکو کوئین بازیگر سریال «۲۴» و پسر بازیگر قدیمی «آنتونی کوئین»

فرانسیسکو کوئین، بازیگر ۴۸ ساله سینما و تلویزیون آمریکا روزجمعه گذشته در حال دوندگی به همراه پسرکوچکش در نزدیکی خانه مسکونی خود در ساحل «مالیبو» در حومه لس آنجلس دچار سکته قلبی شد و درگذشت.

همسایه ها و گروه اورژانس پزشکی در محل این حادثه کوشیدند تا وی را نجات دهند اما او دقایقی بعد از این واقعه در بازوان همسرش که در محل حاضر بود درگذشت.

فرانسیسکو که یکی از بازیگران کم ترشناخته شده اما پرکار هالیوود به شمار می رفت، بیش از هر چیز برای بازی در فیلم ضد جنگ ویتنام «پلاتون» محصول سال ١٩٨۶ به کارگردانی الیور استون شناخته می شود. فرانسیسکو کوئین هم چنین از بازیگران دایمی سریال پرتماشاگر «٢۴» و سریال های تلویزیونی بی شمار دیگری از جمله «ای آر» ER و «روزهای زندگی» محسوب می شد.

فرانسیسکو یکی از ١٣ فرزند آنتونی کوئین بازیگر قدیمی نقش های معروفی چون «زوربای یونانی» و فیلم های برجسته ای چون «لورنس عربی» و «زنده باد زاپاتا» بود که ضمن بازی در فیلم «باراباس» با مادر فرانسیسکو، لولاندا ادولوری که طراح لباس این فیلم بود آشنا شد و بعدها با او ازدواج کرد. این دو جمعا سه فرزند داشتند که درمیان آن ها فرانسیسکو به بازیگری سینما روی آورد.

فرانسیسکو شباهت زیادی به پدرش، آنتونی کوئین بازیگر برنده جایزه اسکار داشت که به خاطر نژاد مخلوط مکزیکی و ایرلندی توانسته بود درطول زندگی هنری در نقش های گوناگون و فراموش نشدنی ظاهر شود.

فرانسیسکو دوبار ازدواج کرده و از همسر دومش ولنتینا کاستلانی کوئین سه فرزند به نام های سوفیا، میشلا و مکس داشت. ولنتینا «فرانسیسکو» را شریک ابدی زندگی خودش می خواند: «او دوست و عشق من بود و بهترین پدربرای بچه هایمان. من برای ابد او را دوست خواهم داشت.»

فرانسیسکو کوئین یک بار نیز به همراه پدرش آنتونی کوئین که در سال ٢٠٠١ در سن ٨۶ سالگی درگذشت، در یک فیلم تلویزیونی که اقتباسی بود از داستان «پیرمرد و دریا» نوشته «ارنست همینگوی» در نقش مکمل «سانتیاگو» ایفای نقش کرد.

XS
SM
MD
LG