لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

ادامه کمبود سوخت در فرانسه


ادامه کمبود سوخت در فرانسه
ادامه کمبود سوخت در فرانسه

به گفته یک مشاور ارشد نيکولا سارکوزی، ریيس جمهوری فرانسه، منطقه پاريس و غرب فرانسه، از نظر عرضه بنزین بدترین وضعیت را دارند

در پی موجی از اعتصابات و تظاهرات در مخالفت با لايحه غير محبوب دولت، برای افزايش سن بازنشستگی از ۶۰ به ۶۲ سال، فرانسه همچنان با کمبود بنزين روبرو است.

در حال حاضر يک چهارم پمپ بنزین ها در فرانسه به علت کمبود عرضه این سوخت تعطيل هستند.

به گفته یک مشاور ارشد نيکولا سرکوزی، ریيس جمهوری فرانسه، منطقه پاريس و غرب فرانسه، از جمله مناطقی هستند که از نظر عرضه بنزین بدترین وضعیت را دارند.

ریيس جمهوری فرانسه تاکید کرده است، که برای جلوگيری از ورشکستگی دولت، اصلاح قانون بازنشستگی امری ضروری و اجتناب ناپذير است. او آينده سياسی خود را به خاطر لايحه اصلاح قانون بازنشستگی به خطر انداخته است. اين لايحه روز جمعه گذشته از تصويب مجلس سنای فرانسه گذشت.

بیشتر مردم فرانسه مخالف لايحه اصلاح بازنشستگی هستند. اين امر از درجه محبوبيت آقای سارکوزی بشدت کاسته و آنرا به پائين ترين سطح خود پس از احراز پست رياست جمهوری در سال ۲۰۰۷ رسانده است.

نتايج بدست آمده از يک نظر سنجی که روز يکشنبه منتشر شد نشان مي دهد که بيش از ۷۰ درصد مردم فرانسه از طرز کار و نحوه اداره امور کشور از سوی وی ابراز نارضايتی کرده اند.

XS
SM
MD
LG