لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۹

خطر کمبود بنزین در فرانسه با ادامه اعتصابات


کارگران اتحادیه های کارگری در فرانسه، ورودی یک پالایشگاه نفت را مسدود کرده اند
کارگران اتحادیه های کارگری در فرانسه، ورودی یک پالایشگاه نفت را مسدود کرده اند

اعتصاب کارکنان ترمينال های نفتی بنادر و پالایشگاه ها، دولت فرانسه را با خطر کمبود بنزين مواجه ساخته است

در پی اعتصاب کارکنان پالايشگاه های فرانسه در مخالفت با افزايش سن بازنشستگی و اصلاحات مربوط به بنادر، فرانسه با خطر جدی کمبود بنزين روبروست. اعتصاب روز چهارشنبه کارگران ۸ پالايشگاه از ۱۲ پالايشگاه فرانسه پالايش بنزين را در اين کشور مختل ساخته است. در همين رابطه «توتال»، بزرگترين شرکت نفتی فرانسه گفت که اعتصابات، اين شرکت را مجبور کرده تا بتدريج کار پالايش در ۶ پالايشگاه کشور را متوقف کند. پيش از اعتصاب روز چهارشنبه کارگران ۸ پالايشگاه، اعتصاب کارکنان ترمينال های نفتی بنادر، که از دوهفته پيش و در مخالفت با اصلاحات بندری دولت آغاز شده، دولت فرانسه را با خطر کمبود بنزين مواجه ساخته است.

مسوولان صنایع نفت فرانسه هشدار داده اند که چنانچه اعتصابات ادامه يابد ظرف دو هفته پمپ بنزين ها در فرانسه با کمبود بنزين روبرو می شوند.

دولت فرانسه روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه گفت که در تصميم خود، مبنی بر افزايش سن بازنشستگی از ۶۰ به ۶۲ سالگی، و برای دريافت حقوق بازنشستگی کامل از ۶۵ به ۶۷ سالگی، تجديد نظر نخواهد کرد. نيکولا سرکوزی، رئيس جمهوری فرانسه گفته است، که برای کاهش کسری هنگفت بودجه کشور، اصلاحات در قوانين بازنشستگی يک امر ضروری است.

XS
SM
MD
LG