لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۶

۱۰ افراطی مظنون در فرانسه دستگير شدند


۱۰ افراطی مظنون در فرانسه دستگير شدند
۱۰ افراطی مظنون در فرانسه دستگير شدند

پلیس فرانسه سحرگاه چهارشنبه ۱۰ نفر را به ظن عملیات افراطی دستگیر کرده است.

این دستگیریها بخشی از ادامه سرکوب تندروهای اسلامی مظنون است که در «روبه» در نزدیکی مرز با بلژیک، و بندر مارسی در جنوب انجام می شود.

به گفته مقامات فرانسه این ۱۰ مظنون که از وبسایتهای افراطی ردیابی شدند، تمایل خود را در به راه انداختن «جهاد» ابراز کرده بودند. بر اساس گزارشها، برخی از این افراد احتمالا سعی کرده بودند در اردوگاههای آموزش جهادی در امتداد مرز افغانستان - پاکستان حضور یابند.

این دومین بار در کمتر از یک هفته است که پلیس فرانسه به حملاتی علیه ستیزه گران مسلمان مظنون دست می زند. روز جمعه ۳۰ مارس نیز دست کم ۱۳ مظنون در عملیاتی مشابه دستگیر شدند.

این حملات چند هفته پیش از برگزاری انتحابات ریاست جمهوری فرانسه صورت می گیرد. نیکولا سارکوزی رییس جمهوری محافطه کار در یک نبرد سیاسی با فرانسوا هولاند نامزد سوسیالیست در گیر است.

مقامات فرانسه در پی کشته شدن ۳ کودک، ۱ خاخام و ۳ سرباز در خارج از یک مدرسه یهودی در تولوز، قول دادند تندروهای مظنون اسلامی را سرکوب کنند.

محمد مراح، که مظنون به حمله به مدرسه بود، در نبرد با پلیس کشته شد. او ادعا کرد به القاعده تعلق دارد و می خواست از مرگ کودکان فلسطینی در خاورمیانه و از درگیری فرانسه در افغانستان انتقام بگیرد.

XS
SM
MD
LG