لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۱

رقيب سوسياليست سارکوزی برای انتخابات فرانسه آماده می شود


رقيب سوسياليست سارکوزی برای انتخابات فرانسه آماده می شود
رقيب سوسياليست سارکوزی برای انتخابات فرانسه آماده می شود

در حالی که سه ماه به آغاز انتخابات رياست جمهوری فرانسه باقی است رقيب انتخاباتی و سوسياليست نيکلا سارکوزی برای شرکت در انتخابات، آماده می شود.

فرانسوا اولانده، سوسياليست دموکرات، روز يکشنبه تلاش کرد با سخنرانی در برابر ۲۵۰۰۰ نفر از طرفداران خود با بيان اين که بازارهای مالی بزرگترين مشکل جهان است آمادگی خود را برای رقابت های رياست جمهوری فرانسه، اعلام کرد.

آقای اولانده گفت: در نبرد پيش رو به شما می گويم دشمن من کيست. دشمن من، نام، چهره و حزب ندارد. نامزد انتخاباتی نمی شود و انتخاب هم نمی شود. برغم اين ها او است که حکومت می کند. دشمن و رقيب من دنيای مالی است.

اگر رای دهندگان فرانسوی در انتخابات آتی رياست جمهوری، آقای اولانده را انتخاب کنند، وی پس از فرانسوا ميتران، رييس جمهوری فقيد فرانسه، يعنی پس از ۱۷ سال، اولين رييس جمهوری سوسياليست کشور، خواهد بود.

فرانسوا اولانده ۵۷ ساله بدون اعلام جزييات برنامه انتخاباتی خود در اين سخنرانی ۹۰ دقيقه ای تلاش کرد قابليت خود را به عنوان رييس دولت و يک سياستمدار چپگرا، به نمايش گذارد.

فرانسوا اولانده گفت: من رازم را به شما می گويم؛ رازی که مدتهاست برای خود حفظ کرده ام و قطعا شما آن را کشف کرده ايد؛ در حالی که ديگران شيفته پول هستند من مردم را دوست دارم.

سخنانی که به طور غيرمستقيم اشاره ای به نيکلا سارکوزی، رييس جمهوری فرانسه بود.

اگر فرانسوا اولانده به رياست جمهوری فرانسه انتخاب شود، آن کشور شاهد صرفه جويی های عمده ای خواهد بود.

XS
SM
MD
LG