لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

دادگاه فرانسه هواپیمایی کانتیننتال را در جریان سقوط هواپیمای کنکورد مجرم شناخت


دادگاه فرانسه هواپیمایی کانتیننتال را در جریان سقوط هواپیمای کنکورد مجرم شناخت
دادگاه فرانسه هواپیمایی کانتیننتال را در جریان سقوط هواپیمای کنکورد مجرم شناخت

دادگاهی در فرانسه خطوط هواپیمایی کانتیننتال را به اتهام کشتار غیرعمد در جریان سقوط هواپیمای کنکورد متعلق به خطوط هواپیمایی ایر فرانس در سال ۲۰۰۰ مجرم شناخت.

بر اساس حکم این دادگاه در فرانسه، خطوط هواپیمایی کانتیننتالکه مقر آن در هوستون در آمریکاست و یکی از مکانیک ها این شرکت هواپیمایی، مسئول سقوط هواپیمایی بوده اند که ۱۱۳ کشته بر جای گذاشت.

اکثر مسافران هواپیمای کنکورد، گردشگران آلمانی بودند. کانتیننتال به پرداخت ۲۰۰ هزار یورو جریمه و مبلغ یک میلیون و هشتاد هزار یورو خسارت وارده به وجهه ایر فرانس محکوم شد.

جان تیلور، مکانیک هواپیما نیز به ۱۵ ماه حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰۰۰ یورو جریمه محکوم شد. این دادگاه دیگر متهمان این پرونده را بیگناه شناخت.

شرکت سرمایه گذاری یونایتد کانتیننتال که تلفیقی از دو شرکت خطوط هواپیمایی کانتیننتال و گروه هوافضا موسوم به «يی ای دی اس» می باشد ، جرایم و خسارات وارده را بر مبنای ۷۰، ۳۰ پرداخت خواهد کرد. رای دادگاه علیه کانتیننتال، می تواند شکایت ها و ادعاهایی بالغ بر میلیون ها یورو، به دنبال داشته باشد.

تحقیقات در خصوص این پرونده نشان داد، قبل از صعود هواپیمای کنکورد در فرودگاه چارلز دوگل ِ پاریس در سال ۲۰۰۰، یک قطعه فلزی از هواپیمای کانتیننتال به روی باند فرودگاه پرتاب شد. بازرسان می گویند ورود تکه های این قطعه بهموتور کنکورد، باعث آتش سوزی در تانک سوخت این هواپیما شد.

خطوط هواپیمایی کانتیننتال هر گونه مسئولیت در سقوط هواپیمای کنکورد را تکذیب کرد.

XS
SM
MD
LG