لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۵

همکاری فرانسه و عربستان سعودی برای حمایت از میراث فرهنگی


بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی متعهد شد ۳۰ میلیون دلار به صندوق جدیدی که برای حمایت از میراث فرهنگی در درگیریهای مسلحانه ایجاد می شود بپردازد.

سخنان آقای اولاند در کنفرانسی ایراد شد که به منظور ایجاد یک همبستگی بین المللی در جلوگیری از تخریب میراث فرهنگی بشری برگزار می گردد.

آقای اولاند گفت «عمل، چیزی که ما به آن نیاز داریم عمل است. ابتدا باید بسیج کنیم. کنفرانس ابوظبی به ما کمک میکند اتحاد بزرگ بین المللی ایجاد کنیم. که نمایندگانی چون جک لَنگ و محمد المبارک بطور خستگی ناپذیر سعی در ایجاد این اتحاد داشته اند و ما صمیمانه از آنها متشکریم. ما با هم همکاری می کنیم. نمایندگان ۴۰ کشور از پنج قاره با یک هدف که مقابله با تخریب سازمان یافته میراث ماست، همکاری می کنند.»

در سالهای اخیر شبه نظامیان موسوم به حکومت خودخوانده اسلامی، داعش، در عراق و سوریه در هر جایی که مستقر شده اند میراث فرهنگی مردم منطقه را تعمداً تخریب کرده اند. طالبان نیز در افغانستان سالها پیش همین رویه تخریب عمدی آثار باقی مانده فرهنگی را در پیش گرفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG