لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

انتشار کتاب جدید سارکوزی و برنامه های او برای ریاست جمهوری


"همه چیز برای فرانسه" نام کتاب جدید نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری پیشین فرانسه است. آقای سارکوزی که در این مدت تمایل خود را برای بازگشت به کاخ الیزه پنهان نکرده، در این کتاب برنامه هایش را در صورت رسیدن به ریاست جمهوری شرح داده است.

او در این کتاب به رأی دهندگان طرفدار جبهه ملی فرانسه قول داده که حق تابعیت فرانسه را برای فرزندان مهاجران محدود کند. برنامه هایی که سارکوزی در ذهن دارد در رسانه ها چندان با استقبال روبرو نشده و بیشتر از کتاب و برنامه هایش، در مورد گاف هایش صحبت می کنند و شکستش از فرانسوا اولاند در انتخابات سال ۲۰۱۲ میلادی.

اما از آن زمان تا امروز و با وقوع حملات تروریستی کوچک و بزرگ در خاک فرانسه، اولویت های شهروندان فرانسوی نیز تغییر کرده و امنیت ملی و قوانین مهاجرت برای آنها حرف اول را می زند.

از همین رو، تعهد سارکوزی به ایجاد محدودیت برای فرزندان مهاجران و ممنوعیت حجاب برای زنان مسلمان در دانشگاه ها و اماکن عمومی برای برخی جذاب است.از طرفی، تعدادی نیز این سیاست های دست و پاگیر را تهدیدی برای سنت ها و فرهنگ فرانسه می دانند و خواستار همگون سازی فرهنگی مسلمانان در جامعه هستند.

قوی ترین رقیب سارکوزی در انتخابات، آلن ژوپه نخست وزیر پیشین فرانسه خواهد بود.

کارشناسان سیاسی بر این باورند که اگر فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه که محبوبیتش به شدت کاسته شده در انتخابات مقدماتی حزب سوسیالیست در ماه ژانویه برنده شود و در انتخابات ریاست جمهوری مقابل سارکوزی قرار گیرد، سارکوزی برای نشستن بر مسند ریاست جمهوری از شانس بیشتری برخورداری خواهد بود.

XS
SM
MD
LG