لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۸

روسیه: هیچ گاه از اسد حمایت نکرده ایم


روسیه می گوید هرگز از دولت بشار اسد حمایت نکرده است. سرگی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه امروز دوشنبه در مسکو به خبرنگاران گفت که روسیه در درگیری های سوریه جانب هیچ یک از طرفین را نگرفته است و افزود که کشورهای دیگر جهان سیاست های روسیه را به غلط منعکس می کنند.

لاوروف در سخنان روز دوشنبه خود افزود که دولت کشورش تنها خواهان استقرار ثبات و وضع پایدار سیاسی در سوریه بوده است و روسیه در راستای توافق ژنو درخصوص وضعیت سوریه کوشیده و فراتر از آن اقدامی نکرده است.

اظهارات لاوروف یک روز پس از آن مطرح شد که دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه گفت که بشار اسد با به تعویق انداختن اجرای اصلاحات دموکراتیکِ مورد تقاضای مخالفان، مرتکب اشتباهی مرگبار شده است.

در این حال،‌ اعضای اپوزیسیون سوریه با نمایندگان کشورهای دیگر در پاریس دیدار کردند و طی این دیدار وزیر امورخارجه فرانسه از نمایندگان کشورهای حاضر در نشست دعوت کرد که به اپوزیسیون سوریه کمک کنند تا از خود دفاع کند و اهداف سیاسی اش را دنبال کند.

وزیرخارجه فرانسه گفت که کشورش خواهان اجتناب از اغتشاش بیشتر است، و خواستار آزادی سوریه و مبارزه با افراط گرایی و تروریسم است.

سازمان ملل متحد قرار است که روز چهارشنبه نشستی در کویت برگزار کند و طی آن بکوشد به گردآوری کمک مالی برای بحران انسانی در سوریه بپردازد.
XS
SM
MD
LG