لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۲

اعلام ادامه اعتراضات از سوی اتحادیه های کارگران فرانسه


اعلام ادامه اعتراضات از سوی اتحادیه های کارگران فرانسه
اعلام ادامه اعتراضات از سوی اتحادیه های کارگران فرانسه

اتحادیه های کارگران فرانسه در اعتراض عليه لایحه اصلاح نظام مستمری و بازنشستگی خواستار ادامه یافتن تظاهرات سراسری برای دو روز دیگر شدند.

برگزار کنندگان راه پیمایی های اعتراضی، خواستار تظاهرات در روز پنجشنبه آينده و دوباره در تاریخ ۶ نوامبر، پانزدهم آبان ماه شده اند. آنان مخالف افزایش سن بازنشستگی از ۶۰ سال به ۶۲ سال و افزایش سن دریافت مزایای کامل بازنشستگی از ۶۵ به ۶۷ سال شدند.

تظاهرات کنندگان در پاریس در نزدیکی ساختمان مجلس سنا که در آن قانونگذاران درمورد اين لايحه بحث می کردند با پلیس ضد شورش درگیر شدند. مجلس ملی فرانسه لایحه اصلاح سیستم مستمری و بازنشستگی را ماه پیش میلادی تصویب کرد، و پیش بینی می شود مجلس سنا نیز آن را تصویب کند.

دولت فرانسه از مجلس سنا خواسته است به بحث درباره لایحه پایان دهد و آن را به رای بگذارد. حاميان لايحه می خواهند رای گيری روز جمعه انجام شود. اما مخالفان با ارائه صدها متمم، که هر کدام رای جداگانه ای را ایجاب می کند، روند بحث ها را کند کرده اند. بر اساس یک رویه اضطراری که روز پنجشنبه به کار گرفته شد، ماده بحث جداگانه درباره هر متمم کنار گذاشته خواهد شد.

نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه، می گوید او برای جلوگیری از ورشکسته شدن سیستم مستمری و بازنشستگی باید اصلاحاتی در آن انجام دهد.

XS
SM
MD
LG