لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۰

اولاند بعنوان نامزد پيشتاز به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می رود


اولاند بعنوان نامزد پيشتاز به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می رود
اولاند بعنوان نامزد پيشتاز به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می رود

فرانسوا اولاند، سوسياليست، روز يکشنبه با شکست دادن نیکلا سارکوزی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، بعنوان نامزد پيشتاز، اعلام شد.

اولین نتایج رسمی انتخابات از تعلق ۲۹ درصد آرا به آقای اولاند حکايت دارد در حاليکه سهم رأی آقای سارکوزی، محافظه کار، ۲۶ درصد در اين دور انتخابات، اعلام شد. هر دو نامزد رياست جمهوری مجددا برای دور دوم رای گیری در تاریخ ششم ماه مه، رقابت خواهند کرد.

هشت نامزد دیگر، اين دور انتخابات را با فاصله ای بسيار زياد از دو نامزد اصلی، به پایان رساندند. با اين وجود ماری لوپن، نامزد راست افراطی ضدمهاجر، نظرسنجی ها را در اين دور از انتخابات با کسب آرای دو رقمی، شگفت زده کرد و به مقام سوم، دست يافت.

فرانسوا اولاند خود را بعنوان بهترین نامزد در اين انتخابات برای بعهده گرفتن مقام رياست جمهوری فرانسه، توصيف کرد. آقای اولاند گفت می خواهد آنچه را که به گفته او کشوری تقسیم شده در اثر سیاست های شکست خورده سارکوزی است، متحد کند. او همچنین می گوید خواستار آن است که مالیات میلیونرها را افزايش دهد.

آقای سارکوزی نيز گفت که نگرانی های رای دهندگان فرانسوی را در زمان بحران حاضر، از جمله به دليل مسائل اقتصادی، جرم و جنایت، درک می کند. نيکلای سارکوزی در عين حال آقای اولاند را به سه مناظره در عرصه مسائل اجتماعی، اقتصادی و بین المللی قبل از انتخابات نهايی ششم ماه مه، دعوت کرد.

XS
SM
MD
LG