لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۹

مسائل اقتصادی در کانون مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری فرانسه


مسائل اقتصادی در کانون مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری فرانسه
مسائل اقتصادی در کانون مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری فرانسه

در آستانه اولين دور انتخابات رياست جمهوری فرانسه نامزدهای انتخاباتی به تبليغات خود شدت بخشيده اند. مشکلات اقتصادی و مالی و نرخ بالای بيکاری از مهمترين مسائل مبارزات انتخاباتی دومين اقتصاد بزرگ اروپاست.

اولين دور انتخابات رياست جمهوری فرانسه روز يکشنبه ۲۲ آوريل - ٣ ارديبهشت - برگزار می شود و نيکلا سارکوزی، رييس جمهوری فرانسه، که برای انتخاب مجدد به اين مقام تلاش می کند مانند ساير نامزدهای انتخاباتی، مسائل اقتصادی را در اولويت مبارزات انتخاباتی خود قرار داده است. وی وعده می دهد با افزايش سرمايه گذاری موجب افزايش مشاغل و رشد اقتصادی شود.

اين در حالی است که نظرسنجی ها نشان می دهد رقيب انتخاباتی عمده سارکوزی، فرانسوا اولانده از او پيشی گرفته است. فرانسوا اولانده سوسياليست روز سه شنبه در شهر ليل در شمال فرانسه بهبود و پيشرفت صنعتی فرانسه را يکی از اهداف خود خواند. وی خواستار افزايش ماليات بر ثروتمندان شد.

مارين لوپن، نامزد رياست جمهوری از حزب «جبهه ملی» فرانسه که يک حزب دست راستی است با اشاره به کشتار اخير در تولوز که توسط يک فرانسوی الجزايری تبار انجام شد گفت بايد جلوی اين اعمال گرفته شود و او تنها شخصی است که می تواند از فرهنگ و پرچم فرانسه، محافظت کند.

در حالی که فرانسه با مشکلاتی چون کاهش درآمد، بدهی، بيکاری و صادرات مشاغل به ساير کشورها روبرو است ده نامزدی که در مبارزات انتخاباتی شرکت دارند تلاش کرده اند مساله رياضت اقتصادی در فرانسه را مطرح نکنند مساله ای که می تواند موجب شود رای دهندگان به آنان رای ندهند.

دور دوم انتخابات رياست جمهوری در ششم ماه مه ۱۷ ارديبهشت برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG