لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۷

حکم دادگاه فرانسه در مورد انتشار تصاوير برهنه کيت و ويليام


يک دادگاه در فرانسه از ناشر مجله فرانسوی «کلوسر» خواست چاپ و پخش شماره جديد مجله را که در آن تصاوير برهنه ويليام و کيت، اعضای خاندان سلطنتی بريتانيا چاپ شده است، متوقف کند. انتشار اين تصاوير سر و صدای بسياری در سطح بين المللی ايجاد کرده است. دادگاه همچنين از ناشر خواست تا عکس های کيت و ويليام را که در مجله چاپ شده اند، سريعا در اختيار دادگاه قرار دهد.

دادگاه فرانسه روز سه شنبه از شرکت «مونترودی مگزينز» در فرانسه که ناشر مجله «کلوسر» است، خواست تا تمام نسخه های ديجيتال عکس های برهنه کيت و ويليام را در ۲۴ ساعت آينده تحويل دادگاه دهد و از ادامه چاپ نسخه فعلی مجله که به گفته دادگاه «نمايش بيرحمانه» لحظات شخصی کيت و ويليام خوانده شده، جلوگيری کند.

به موجب حکم دادگاه، ناشر مجله «کلوسر» اجازه چاپ عکس هايی که هنگام تعطيلات کيت و ويليام از آنها گرفته شده را در وبسايت خود ندارد، و در صورتی که عکس ها را در ۲۴ ساعت آينده تحويل ندهد، روزانه ده هزار يورو جريمه خواهد شد.

مجله «کلوسر» در نسخه ای از آن که روز جمعه به چاپ رسيد، ١۴ عکس از کيت را که نيمه برهنه در ويلای سلطنتی شان در تعطيلات به سر می برده، چاپ کرده است. نسخه های مجله پيش از فرصت جلوگيری توسط خانواده سلطنتی، در سطح بين المللی منتشر شده بود. چند مجله نيز که در ايتاليا و ايرلند به چاپ رسيدند عکس های کيت را که در آن سينه هايش برهنه است نشان داده اند. اما حکم دادگاه تنها شامل «مونترودی مگزينز» می شود که ناشر مجله فرانسوی «کلوسر» است. اين ناشر همچنين بايد جريمه ۲ هزار يورويی به دادگاه بپردازد.

وکيل ناشر مجله روز سه شنبه در دادگاه حاضر نشد. اين پرونده اولين از دو اقدام قانونی توسط خانواده سلطنتی است. همچنين کاخ سنت جيمزاعلام کرده است که وکلای خانواده سلطنتی بريتانيا شکايتی جنايی در اين مورد به دادگاه خواهند برد.
XS
SM
MD
LG