لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

شمار جان‌باختگان ویروس کرونا در فرانسه با افزودن آمار خانه‌های سالمندان افزایش می‌یابد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - شمار مرگ ناشی از ویروس کرونا در فرانسه در روز پنج شنبه به حدود ۵۴۰۰ نفر رسید. این امر زمانی رخ داد که وزارت بهداشت فرانسه تلفات در خانه های سالمندان را به آمار مرگ و میر ناشی از «کووید۱۹» اضافه کرد.

وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرد این بیماری همه‌گیر تا روز پنج شنبه جان ۴۵۰۳ بیمار را در بیمارستان ها گرفته است که این رقم ۱۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل محسوب می شود. تلفات روز قبل ۴۰۳۲ نفر بود. شمارش استانی در فرانسه نشان می دهد که این ویروس عامل مرگ ۸۸۴ نفر در خانه های سالمندان و دیگر مراکز مراقبتی بوده است.

هنوز آمار تمام ۷۴۰۰ خانه سالمندان در فرانسه گردآوری نشده است.

نخست وزیر فرانسه می گوید احتمالا قرنطینه سراسری در آن کشور تا ۱۵ آوریل ادامه خواهد داشت.

بیش از دو سوم تلفات خانه های سالمندان در فرانسه مربوط به مراکزی است که در منطقه مرزی با آلمان قرار دارند. آن منطقه نخستین بخش فرانسه بود که با موج ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان ها روبرو شد.

خانه های سالمندان خواستار آزمایش تمام کارکنان آن مراکز شده اند. ویروس کرونا اغلب از طریق کارکنان وارد می شود. بیش از یک میلیون فرانسوی در خانه های سالمندان زندگی می کنند.

روشن نیست اوج دوره شیوع بیماری کووید ۱۹ در فرانسه چه موقع خواهد بود. فرانسه شمار واحدهای مراقبت های ویژه در بیمارستان ها را از حدود ۵ هزار به ۹ هزار رسانده است.

شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در فرانسه که به مراقبت های ویژه نیاز دارند طی یک روز با ۶ درصد افزایش به ۶۳۹۹ رسید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG