لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

پوشیدن "مایوهای اسلامی" در سواحل کن فرانسه ممنوع شد


یک دختر مسلمان که "برکینی" بر تن دارد.
یک دختر مسلمان که "برکینی" بر تن دارد.

شهردار "کن" پوشیدن "مایوهای اسلامی" برای زنان را در سواحل این شهر بندری واقع در جنوب فرانسه ممنوع اعلام کرد.

این مایوها، که به "برکینی" معروف هستند، از سر تا پای زنان را می‌پوشاند و استدلال دیوید لنارد این است که کسانی که قصد شنا و استفاده از سواحل کن را دارند، باید به خوش پوشی و نیز اصول سکولاریسم احترام بگذارند.

به گزارش گاردین، شهردار کن با بیان این که امروزه "فرانسه و مراکز مذهبی هدف حملات تروریستی هستند، پوشش‌های مخصوص ساحل و دریا که به روشنی گرایش‌های مذهبی را نشان می‌دهند، احتمال بر هم خوردن نظم عمومی را بالا می‌برند؛ امری که باید از آن پیشگیری شود."

این کشور اروپایی از سال گذشته تا کنون شاهد چندین حمله تروریستی از سوی افراطی ها و عوامل وابسته به داعش بوده است و در آخرین مورد، دو نفر که با رهبر داعش اعلام بیعت کرده بودند، با حمله به یک کلیسا، ضمن گروگان گرفتن افراد حاضر در آن، یک کشیش ۸۶ ساله را نیز گردن زدند.

بر اساس بیانیه‌ای شهردار کن در این زمینه منتشر کرده است، افرادی که از این قانون جدید سرپیچی کنند، مبلغ ۳۸ یورو (معادل ۴۲ دلار و ۵۰ سنت) جریمه خواهد شد.

پیشتر نیز در فرانسه، که از حملات تروریستی سال گذشته تا کنون در وضعیت اضطراری به سر می‌برد، برخی محدودیت‌ها در مورد پوشش‌های اسلامی وضع شده بود؛ مانند استفاده از برقع یا روبنده در اماکن عمومی.

XS
SM
MD
LG