لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۹

درگیری طرفداران فوتبال انگلستان و فرانسه در مارسی


به دلیل نگرانی از تکرار حملات تروریستی در جریان برگزاری یورو ۲۰۱۶، تدابیر امنیتی بی سابقه ای در فرانسه به اجرا گذاشته شده است.
به دلیل نگرانی از تکرار حملات تروریستی در جریان برگزاری یورو ۲۰۱۶، تدابیر امنیتی بی سابقه ای در فرانسه به اجرا گذاشته شده است.

در درگیری بین گروهی از طرفداران تیم ملی فوتبال انگلستان و برخی اهالی محل در مرکز شهر تاریخی مارسی در فرانسه، چهار پلیس بطور مختصر مجروح و دو نفر بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این درگیری پنجشنبه شب و در حالی رخ داد که نیروهای امنیتی و پلیس فرانسه در آستانه برگزاری رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا به حال آماده باش کامل در آمده‌اند.

در پی حملات تروریستی در پاریس و نگرانی از این که رقابت‌های یک ماهه یورو ۲۰۱۶ نیز هدف حمله قرار گیرد، دولت فرانسه تدابیر امنیتی گسترده و بی سابقه ای را به اجرا گذاشته شده است.

خبرگزاری آسوشتیدپرس در گزارشی به نقل از ساکنان محلی مارسی نوشت که جوانان محله‌های زاغه نشین حومه این شهر بندری ابتدا طرفداران انگلیسی را تحریک کردند و موجب درگیری شدند.

فدراسیون فوتبال اروپا روز جمعه در بیانیه‌ای از این اتفاق ابراز تاسف کرد و گفت یقین دارد پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه امنیت مردمی را که به تماشای رقابت‌ها می‌آیند تامین خواهند کرد.

سخنگوی وزارت کشور فرانسه نیز اعلام کرد که در جریان درگیری شب گذشته، چهار مامور پلیس به صورت مختصر مجروح، و یک فرانسوی و یک بریتانیایی نیز توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

XS
SM
MD
LG