لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

عامل تیراندازی استراسبورگ در تیراندازی با پلیس فرانسه کشته شد


شریف شکات سه‌شنبه شب در بازار کریسمس شهر استراسبورگ اقدام به تیراندازی کرد که در نتیجه آن سه تن کشته و دست‌کم ۱۳ نفر زخمی شدند. 
شریف شکات سه‌شنبه شب در بازار کریسمس شهر استراسبورگ اقدام به تیراندازی کرد که در نتیجه آن سه تن کشته و دست‌کم ۱۳ نفر زخمی شدند. 

وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که «شریف شکات» عامل تیراندازی در بازار کریسمس شهر استراسبورگ در درگیری با نیروهای پلیس این کشور کشته شد.

شریف شکات ۲۹ ساله، سه‌شنبه شب در بازار کریسمس شهر استراسبورگ اقدام به تیراندازی کرد که در نتیجه آن سه تن کشته و دست‌کم ۱۳ نفر زخمی شدند.

به گفته دادستان پاریس او از تفنگ و چاقو استفاده می‌کرد و پس از درگیری با نیروهای امنیتی فرانسه، گلوله‌هایی به بازوی او می‌خورد. پس از فرار شکات از محل حادثه با تاکسی، بیش از ۷۰۰ مامور امنیتی مشغول جست‌وجو برای یافتن او می‌شوند.

شریف شکات سال گذشته از آلمان به فرانسه دیپورت شده بود و گفته می‌شود ۲۷ بار سابقه بازداشت به دلیل سرقت یا خشونت داشته است.

وزیر کشور فرانسه هم گفته است که پس از مشکوک شدن پلیس به فردی در یکی از خیابان‌های شهر استراسبورگ، به او دستور توقف می‌دهند، اما فرد مظنون به سمت پلیس شلیک می‌کند. در نتیجه شلیک متقابل پلیس، او کشته می‌شود.

تاکنون دست‌کم پنج نفر در رابطه با این حمله بازداشت شده‌اند.

گروه دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و اعلام کرده است که شکات از جمله «سربازان» این گروه بوده است. اما تاکنون سندی درباره وابستگی او به این گروه منتشر نشده است.

شهر مرزی استراسبورگ در شرقی ترین نقطه فرانسه با آلمان هم مرز است و با پاریس پانصد کیلومتری فاصله دارد. پارلمان اروپا در این شهر واقع است.

پرزیدنت ترامپ در واکنش به حمله تروریستی در شهر مرزی استراسبورگ در فرانسه با انتشار توئیتی این حادثه را یک حمله بسیار بد تروریستی دیگر در فرانسه توصیف و در عین حال بر لزوم تقویت مرزهای آمریکا تاکید کرده بود.

رییس‌جمهوری ایالات متحده در این پیام نوشته بود: «یک حمله بسیار بد تروریستی دیگر در فرانسه. ما قصد داریم مرزهایمان را بیشتر تقویت کنیم. چاک ( شومر، رهبر دموکرات‌های سنا) و نانسی (پلوسی، رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان) باید رأی‌های خود را برای تقویت امنیت مرزها به ما بدهند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG