لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۸

فرانسه: هواپیمای الجزایری پس از برخورد به زمین متلاشی شدبه دنبال سقوط یک هواپیمای مسافربری الجزایری با ۱۱۶ سرنشین در مالی، فرانسه روز جمعه اعلام کرد برای حفظ امنیت صحنه سانحه یک واحد نظامی به مالی فرستاده است.

همچنین در این روز مقامات فرانسوی گفتند بر اساس نتیجه گیری آنها این هواپیما زمانی که به زمین برخورد کرد از هم متلاشی شد، با این نتیجه گیری احتمال اینکه حمله تروریستی باعث سقوط این هواپیما شده، کاهش یافته است.

پیشتر ژنرال گیلبرت دیندره، از ارتش بورکینافاسو تایید کرده بود که قطعات هواپیما و قطعات بدن سرنشینان در منطقه ای در شمال شرق مالی بین دو منطقه کویری پخش شده است. او گفت امدادگران کسی را زنده نیافتند و قطعات هواپیما سوخته بود.

هواپیمای مسافربری الجزایری از بورکینافاسو به الجزایر می رفت که از صفحه رادار خارج شد. فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در بیانیه ای روز چهارشنبه گفت در این هواپیما ۵۱ فرانسوی نیز حضور داشتند.

بر اساس گزارش ها همه سرنشینان هواپیما کشته شده اند.

مقامات می گویند هواپیما پس از پرواز از فرودگاه اوآگادوگو، پایتخت بورکینافاسو با توفان های شدیدی روبرو شد. هنوز نشانه های روشنی از آنچه ممکن است برای هواپیما رخ داده باشه در دست نیست. اما وزیر حمل و نقل بورکینافاسو گفت خدمه هواپیما در ساعت ۱:۳۸ به وقت گرینویچ به دلیل هوای توفانی منطقه خواستار تغییر مسیر پرواز شد.

پرواز از بورکینافاسو به الجزایر ۴ ساعت طول می کشد. هواپیماهای نظامی فرانسه مستقر در غرب آفریقا نیز در عملیات یافتن لاشه هواپیما شرکت کردند.

هواپیمای الجزایر که از شرکت سوئیفت ایر اسپانیا اجاره شده بود از نوع MD-83 بود که در سال ۱۹۹۶ ساخته شده بود.

XS
SM
MD
LG