لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۸

پاسخ ایرباس به صدای آمریکا: درباره مذاکره با مشتریانمان اظهار نظر نمی کنیم


شرکت هواپیماسازی ایرباس در پاسخ به صدای آمریکا درباره گزارش رسانه های ایران مبنی بر مذاکره با فرانسه برای خرید بیش از صد فروند هواپیمای مسافربری جدید ایرباس گفت قادر به تایید این گزارش ها نیست.

این غول هواپیماسازی اروپا که مقر آن در فرانسه است، در پاسخی کتبی به نیلوفر پورابراهیم خبرنگار صدای آمریکا در پاریس گفت، ما هم از گزارشهای رسانه ای آگاه هستیم، اما از آنجا که تحریم های ایران همین اواخر لغو و مذاکرات تجاری به تازگی آغاز شده اند، قادر به تایید این گزارش ها نیستیم.

ایرباس در ادامه توضیح داد که بر مبنای یک سیاست کلی، نمی تواند در مورد مذاکرات با مشتریان فعلی یا مشتریان بالقوه خود اظهار نظر کند.

با این حال در پاسخ ایرباس تایید شده که صحبت های طرف ایرانی را شنیده و آماده آغاز مذاکرت تجاری با ایران است. "هرچند ایران مشخصا نیاز به هواپیماهای جدید دارد، ما هم به شدت پایبند قوانین بین المللی (تحریم های ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد و آئین نامه های کنترل صادرات) هستیم."

ایرباس در انتها تاکید کرد که با مرور دقیق شرایط جدید و تبعات ناشی از آن، ایرباس نیز با پیروی کامل از قوانین بین المللی، آماده همکاری با مشتریان خود خواهد بود.

در آستانه سفر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به فرانسه و ایتالیا که از امروز آغاز شد، رسانه های ایران از مذاکره با ایرباس برای خرید ۱۱۴ فروند هواپیمای جدید مسافربری خبر دادند.

ایران گفته است برای نوسازی ناوگان هوایی مسافری خود نیاز به خرید چهارصد فروند هواپیمای نو دارد.

XS
SM
MD
LG