لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۷

آغاز خروج سربازان فرانسوی از افغانستان


آغاز خروج سربازان فرانسوی از افغانستان
آغاز خروج سربازان فرانسوی از افغانستان

فرانسه ۲۰۰ سرباز خود را از افغانستان بیرون می برد، این اقدام بخشی از برنامه ای برای خروج یک هزار سرباز تا پایان سال آینده است.

ارتش فرانسه در سپتامبر اعلام کرد گروه سربازان در اکتبر افغانستان را ترک خواهند کرد.

فرانسه حدود ۴ هزار سرباز به افغانستان اعزام کرده و نیکولا سارکوزی رییس جمهوری می خواهد یک چهارم آنان را تا پایان سال ۲۰۱۲ خارج کند.

از آغاز جنگ در افغانستان در سال ۲۰۰۱ هفتاد و پنج سرباز فرانسوی در افغانستان کشته شده اند.

قرار است بیشتر سربازان بین المللی تا پایان سال ۲۰۱۴ افغانستان را ترک کنند و مسئولیت های امنیتی را به نیروهای افغان تحویل دهند.

ژنرال ژوزف آلن فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان روز چهارشنبه به آسوشیتدپرس گفت روند انتقال امنیت به نیروهای افغان با شتاب تر از آنچه انتظار می رفت پیش می رود.

ژنرال ژوزف آلن در این مصاحبه گفت در حالی که بیشتر ۱۰ هزار سرباز آمریکایی که به آنان دستور خروج تا پایان سال داده شده است سربازان پشتیبانی هستند، یک سوم از آنان نیروهای رزمی خواهند بود.

آلن گفت اکثر سربازانی که افغانستان را ترک می کنند از شمال و غرب کشور خواهند بود و اضافه کرد آمریکا واحدهای پزشکی و سربازان مین یاب را برای کمک به سربازان آلمانی و ایتالیایی که در آنجا مستقر هستند باقی خواهد گذاشت.

فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان همچنین تاکید کرد که ائتلاف حمله جدیدی را علیه شبکه حقانی مستقر در پاکستان آغاز کرده است. او جزییاتی ارائه نداد اما گفت حمله در روزهای اخیر در شرق افغانستان، در امتداد مرز پاکستان، آغاز شد.

XS
SM
MD
LG